Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Kuřáci si v restauraci možná zase zapálí! Budou pro ně připraveny kuřárny

Nový návrh zákona je šance pro kuřáky.
Zdroj: profimedia
Návrh zákona připravený poslancem Markem Bendou (ODS) se setkal s úspěchem. Návrh říká, že by měly vzniknout kuřárny v restauracích a malých barech, které mají prostorově do 80 metrů čtverečních. Kuřáci si tedy dost možná budou moci zapálit i během oběda.

Povolit kouření v restauracích a barech do plochy 80 metrů čtverečních má nový zákon navržený poslancem Markem Bendou (ODS). Podniky se pak budou moci prohlásit za kuřácké, a to kvůli kuřárnám, které by tam v budoucnu mohly být vytvořeny.

Pod Bendův návrh se podepsalo celkem 86 poslanců a podpořit ho chtějí i další. Zda má návrh šanci na úspěch zkoumala MF Dnes, která oslovila jednotlivé senátory. Projednání ve sněmovně je formalita, ale senát je pro zákon rozhodující.

Senátorka Milada Emmerová (ČSSD) je třeba jednou z těch, které jsou pro. „Nejsem pro přehnané zákazy, bývá to kontraproduktivní,“ uvedla. Petr Holeček (STAN) má opačný postoj. „Ten zákon neplatí zase tak dlouho,“ prohlásil. Tvrdí, že restauratéři nebudou chtít do kuřáren investovat, jelikož se budou bát, že se to v budoucnu zase změní.

Z 81 oslovených senátorů odpovědělo 59. Pro bylo 26, 24 proti a 9 se teprve rozmýšlí.

Související články

Další články