Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Kuřáci na ulici ruší noční klid! Pražský magistrát vzkazuje, že to musí řešit městská policie

Jak se tohle vyřeší?
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Máme za sebou první víkend, kdy vešel v platnost protikuřácký zákon. Na ulicích panuje chaos, lidé z okolních domů si stěžují na hluk, antikonfliktní tým se patrně nechová tak, jak by měl, a magistrát vzkazuje, ať rušení nočního klidu řeší městští strážníci.

První víkend, kdy vzešel protikuřácký zákon v platnost, přinesl více starostí, než by někteří předpokládali. Nekuřáci se radují, že se již nebude moct kouřit v restauracích a barech, ale kuřáci jsou značně rozhořčeni.

O víkendu řada Pražáků prožila bezesnou noc. Pod jejich okny se shlukovaly partičky lidí, kteří si chtěli zakouřit, ale většinou pod vlivem alkoholu dělali velký rozruch. Nejvyhrocenější situace byla nejspíše v Dlouhé ulici, kde se městští strážníci snažili po 22. hodině zahnat dav řvoucích lidí zpět do klubu. Ti jim samozřejmě oponovali tím, že si musí venku dokouřit svou cigaretu.

Neřešitelnou situaci přestal zvládat pravděpodobně i antikonfliktní tým. Podle informací iDnes.cz jeden člen z antikonfliktního týmu vyhrožoval jednomu z hostů, že si ho najde bez přítomnosti kamer.

Je evidentní, že tuto situaci nezvládá absolutně nikdo a k řešení se také nikdo nemá.

Obrátili jsme se proto na mluvčího magistrátu Víta Hofmana s tím, jak Praha bude situaci řešit a zda se uvažuje o tom, že bude zakázáno kouřit i na ulici. Byli jsme ale odkázáni na vedení městské policie, že rušení nočního klidu musí řešit oni.

Jenže měšťáků je prý málo, proto byl do akce na Praze 1 povolán antikonfliktní tým… Zdá se, že kolem protikuřáckého zákona bude ještě veselo.

„Největší problém protikuřáckého zákona je v tom, ze se nedá uhlídat naplněnost klubu. Spousta lidi stojí venku frontu, aby se mohli dostat dovnitř. Když vyjde 10 lidí ven a oni pustí další lidi dovnitř, logicky bude přeplněno. Všude v ulicích je hluk, a tudíž mnohem více výjezdů policistů. Lidé si objednají pití a než ho servírka stihne donést, tak si jdou ven zapálit, navíc problém s tímhle nemají ani tak cizinci jako Češi,“ uvedla pro eXtra.cz jedna ze servírek.

Zvyknou si Češi na to, že se více kouří na ulici? Nebo přijde další zákaz?

Související články

Další články