Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Kupčení s hlasy a prezident Miloš Zeman je opět ve formě. Uráží Romy i novináře!

Zdroj: profimedia
Policisté v Ústeckém kraji prošetřují už dva případy s kupčením s hlasy, a tudíž s ovlivňováním voleb. Mluvčí policie Daniel Vítek potvrdil informaci. Kromě kšeftování se prezident Miloš Zeman zřejmě opět cítí být ve formě, jelikož se stihl navézt do novinářky a při odchodu z volební místnosti se nezapomněl navážet do Romů.

Volby 2018 se neobejdou bez kupčení s hlasy, ale i narážek prezidenta Zemana (74), jak už je zvykem. „Mohu potvrdit, že jsme přijali dvě oznámení, která se týkají podezření z možného pokusu o ovlivnění výsledků voleb na Teplicku. Podnětům se kriminalisté věnují a prověřují veškeré okolnosti,“ řekl ČTK Daniel Vítek, mluvčí policie.

Také prezident Miloš Zeman už tradičně po příchodu do volební místnosti urazil novinářku slovy: „Zavřete pusu, paní redaktorko. Když ji máte otevřenou, nesluší vám to,“ pronesl prezident na adresu redaktorky Českého rozhlasu a následně nato se obul i do Romů. „Jak víte, já jsem při několika veřejných vystoupeních uvedl, že na základě mých návštěv v takzvaných vyloučených lokalitách a řadě dalších měst a oblastí jsem dospěl k názoru, který mně sdělovali starostové a další komunální představitelé, že 90 procent Romů v těchto oblastech nepracuje. Jsem tedy rád, že jsem dostal fotografie oněch deseti procent, a děkuji za ně,“ řekl s jistou ironií v hlase.

Nezapomněl se do Romů navézt i při příležitosti komunálních voleb, když opouštěl volební místnost ve Stodůlkách, kam dorazil i s manželkou: „Já si vážím všech Romů, kteří pracují. Bohužel jich je jen těch deset procent. Jedenáct tisíc je těch, kdo při sčítání lidu se přihlásili k romské národnosti. Tak si položte jinou otázku: Co je to za národnost, která se ani nedokáže přihlásit k vlastní národnosti a místo toho se hlásí Slovák, Čech, Maďar, já nevím, kdo všechno ještě,“ řekl novinářům prezident Miloš Zeman.

Související články

Další články