Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Kulturistka Věra Mikulcová exkluzivně: Kdy jsem zjistila, jak to mám s láskou

Kulturistka Věra Mikulcová exkluzivně: Kdy jsem zjistila, jak to mám s láskou
Zdroj: Instagram Věry Mikulcové
+ Dalších 10 fotografií
rozhovor
Má postavu, kterou by jí mohli závidět muži... Řeč je o profesionální české kulturistce Věře Mikulcové (37). Více než devatenáct let na sobě tvrdě pracuje a svou zemi skvěle reprezentuje na světových soutěžích. Je zadaná, prožívá velkou lásku, přesto musí neustále čelit urážkám ze strany veřejnosti. Věra, na které hraje každý sval, poskytla eXtra.cz exkluzivní rozhovor, v němž poodhalila nejen svůj sportovní život, ale i soukromí.

Kdy jste se rozhodla začít s kulturistikou?

Bylo to mezi lety 1999 až 2000... Bylo to po úrazu kolene a v posilovně jsem tehdy našla ten sportovní smysl. Pak už mě to nepustilo.

V mládí jste měla bezmála 100 kilogramů. Zažila jste třeba ve škole posměšky, šikanu kvůli nadváze?

Ani ne... Lidi mě brali, jaká jsem, ve škole všechno bylo v pohodě, naopak si myslím, že mě měli rádi...

Jste profesionální závodnice v kulturistice. Kolikrát týdně trénujete?

Když jsem v objemové fázi, tak trénuji pětkrát týdně, když se dostávám do fáze, kdy shazuji, tedy dietní, tak trénuji desetkrát týdně.

Existuje vaším pohledem, protože zkušenosti máte obrovské, nějaká osvědčená dieta pro lidi, kteří chtějí zhubnout?

Každému sedí něco jiného... A osobně nejsem zastánce stylu necvičit a držet diety, naopak účinné je cvičit pravidelně a pravidelně se stravovat...

Pravidelně stravovat znamená?

Jíst po hodině, po dvou. Rozhodně menší porce, aby tělo neustále pracovalo a zrychlil se tak metabolismus. A určitě vyvážený poměr živin, ideálně během dopoledne kombinaci sacharidů s bílkovinou a pak se dostávat spíše k té bílkovině.

Máte partnerku. Jste šťastná?

Jana mi je strašně velkou oporou. Podporuje mě ve všech mých krocích, když jsem třeba v dietě, což je občas docela drsná věc pro psychiku, tak se na ni mohu spolehnout... Jsme spolu každý den, doma i v práci a ještě jsme se nepohádaly... Jsme spolu 17 let.

Kdo je ve vašem vztahu dominantnější?

To se nedá říct, každá v něčem jiném. S Janou máme podobné názory, o které se dokážeme jako dospělí lidé dělit...

Kdy jste zjistila, že se vám líbí ženy?

Myslím, že to mám vrozené. Ale v období puberty to bylo jasné a já věděla, že se mi líbí ženy.

Plánujete registrované partnerství?

Zatím jsme o tom nepřemýšlely... Je to jen o nějakém papíru a my to 17 let zvládly i bez něj. Věřím, že to půjde bez papíru i nadále. (smích)

Netajíte se tím, že bez steroidů být na profesionální úrovni zkrátka nejde. Nemáte strach o zdraví?

Steroidy by neměli užívat lidé, kteří cvičí jen pro kondici. V tom nevidím žádný smysl. Pokud je někdo užívá a dělá se vše s mírou, pod lékařským dohledem, tak by mělo být všechno v pořádku... Osobně tedy obavy nemám.

Máte velmi svalnatou postavu, kterou by vám mohli muži závidět. Na internetu se ale kvůli ní objevují posměšky na vaši osobu, berete si to nějak osobně?

Neberu. A beru to tak, že to je v pohodě... Když se pak podíváte na ty lidi, tak jsou to většinou tlusťoši, kteří do mě zajíždějí, nebo žížaly, které mi mohou postavu jen závidět. Evidentně nejsou spokojení se sebou, a tak třeba řeší mě nebo jiné lidi. Já je neřeším.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy