Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Kulturistka Mikulcová: Bez dopingu to ve vrcholovém sportu nejde, nesmí se to ale přehánět

Kulturistka Mikulcová: Bez dopingu to ve vrcholovém sportu nejde, nesmí se to ale přehánět
Zdroj: Se svolením Věry Mikulcové
+ Dalších 10 fotografií
Doping v kulturistice
Tím, že bere steroidy, se kulturistka Věra Mikulcová (39) nikdy netajila. Bývalá basketbalistka začala s posilováním v roce 2000 a dnes je držitelkou dvou světových rekordů v kulturistice. Zároveň ale také vzbuzuje mnoho rozličných reakcí včetně těch posměšných. Důvodem je její svalnaté, dopingem podpořené tělo, které by jí záviděl kdejaký muž.

"Bez dopingu by to na nejvyšší úrovni nešlo, neznám nikoho, kdy by to mezi profesionály nevyužíval," řekla v rozhovoru pro DVTV kulturistka Věra Mikulcová Podle ní je látkami podporujícími výkony prolezlý celý vrcholový sport. "Žádný profesionální sport se bez toho neobejde," myslí si Mikulcová a dodala, že jde o její názor.

Sama kulturistka se dopingu a steroidům nevyhýbá. Právě naopak, podporu využívá pravidelně. "Když to má sportovec v hlavě srovnaný, tak se dá doping udržet v únosné míře. Dnes jsou i doktoři, kteří se tím zabývají a radí těm profesionálům, jak se udržovat a co používat," vysvětlila Mikulcová.

V Americe jsou steroidy povolené

Podle ní panuje v Česku mylná představa, že je doping v kulturistice zakázaný. Pravda to je pouze částečná a hlavně jak kde. V profesionálních amerických ligách jsou steroidy povolené. V Česku ale ne a Mikulcová s tím souhlasí. "Máme tady jen vesměs amatérské soutěže. Steroidy by měli používat jen profesionálové, kteří vědí, jak na to, a zvládnou to udržet na uzdě," objasnila Mikulcová a dodala, že když sama soutěžila v Česku, žádné anabolické steroidy nepoužívala

Mikulcová vidí v dopingu především pozitiva, jak dosáhnout nejlepších výsledků. Zdravotních komplikací, které jsou prokázané, se ale nebojí. "Myslím, že to mám pod kontrolou a hlavně to mám v hlavě srovnané. Navíc chodím pravidelně na testy," řekla kulturistka s tím, že kdyby výsledky ukázaly nějaké problémy, přestala by brát steroidy.

Postavu by chtěla ještě lepší

Jak řekla v rozhovoru pro internetovou televizi, je potřeba brát steroidy rozumně. Nesmí se to přehánět, záleží na psychickém stavu jedince a IQ. "Rozhodně ale nenabádám k tomu, aby někdo bral doping," upozornila Mikulcová.

Ta v minulosti trpěla obezitou, což byl také jeden z důvodů, proč začala posilovat. Nyní je prý se svou postavou spokojená, tedy až na detaily. Jak říká, mohlo by to být lepší. Nevnímá ani některé posměšné reakce lidí, kteří Mikulcovou označují za chlapa Prý ji to netrápí, naopak se zasměje, když vidí, jak vypadají lidé, kteří to říkají. "Je to pro mě životní styl, který člověk vyznává a líbí se mu," dodává rekordmanka.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy