Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Kultovní šaty z Oscarů! Podívejte se na ikonické róby, které se zapsaly do dějin!

Kultovní šaty z Oscarů! Podívejte se na ikonické róby, které se zapsaly do dějin!
Zdroj: Profimedia.cz
Tento víkend se koná další ročník v předávání filmových Oscarů a všichni už netrpělivě čekají, jak to dopadne a jak se hollywoodské celebrity na červený koberec vyfiknou! Přibude letos do galerie kultovních rób další celebrita? Pojďme si připomenout ty nejlepší outfity hvězd, které se zapsaly do historie!

Jako jedny z nejlepších rób vůbec byly vyhlášeny šaty od návrháře Valentina, které na sebe oblékla na Oscary v roce 2001 herečka Julia Roberts. Ta si v černo-bílé variaci odnesla svého prvního Oscara za roli Erin Brockovich ve stejnojmenném snímku.

Stejnou službu udělaly šaty herečky Gwyneth Paltrow, která vyhrála prvního Oscara za roli Julie v Zamilovaném Shakespearovi. Mladinká Gwyneth si v roce 1999 oblékla růžovou róbu od návrháře Ralpha Laurena.

Dalšími herečkami, které si ve zmíněných šatech odnesly Oscara, jsou i Halle Berry (Ples příšer), Hilary Swank (Million Dollar Baby), Marion Cotillard (Edith Piaf) nebo Natalie Portman (Černá labuť), která byla v tu dobu těhotná.

Určitě si pamatujete na ubrečený projev Halle Berry, když naprosto nečekaně vyhrála. Jenže v tu chvíli spíše všichni sledovali její průhledný živůtek, než aby ji poslouchali. Potom se s šaty od návrháře Elie Saaba doslova roztrhl pytel.

No a nesmíme zapomenout na ikonickou nohu herečky Angeliny Jolie v černé róbě od značky Versace! Hluboký rozparek a vystrčenou nohu poté kopírovaly všechny světové, ale i české celebrity.

Druhý den po Oscarech internet zaplavily různé směšné koláže, kde Jolie vystrkuje nohy, a to nemusela ani vyhrát Oscara, aby se o ní takhle mluvilo! A které další luxusní róby módní kritiky zaujaly? Podívejte se do galerie!

1999 - Gwyneth Paltrow - Ralph Lauren

2001 - Julia Roberts - Valentino

2002 - Halle Berry - Elie Saab

2005 - Hilary Swank - Guy Laroche

2005 - Jennifer Aniston - Rochas

2006 - Keira Knightley - Vera Wang

2006 - Michelle Williams - Vera Wang

2007 - Penélope Cruz - Versace

2008 - Marion Cotillard - Gaultier

2010 - Sandra Bullock - Marchesa

2011 - Jennifer Lawrence - Calvin Klein

2011 - Natalie Portman - Rodarte

2012 - Angelina Jolie - Versace

2013 - Catherine Zeta-Jones - Zuhair Murad

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy