Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kultovní komedie Slunce, seno, jahody: Inspiraci k filmu našel režisér Troška v Itálii

Zdroj: csfd.cz
+ Další 3 fotografie
Filmový trhák
Uběhlo již 36 let od natočení prvního dílu slavné trilogie Zdeňka Trošky (66) Slunce, seno, jahody. I když je film zasazen do typicky českého venkovského prostředí, inspirací byl režisérovi italský film Cukr, med a feferonka z roku 1980. Bláznivé scény Trošku nadchly natolik, že chtěl něco podobného natočit i u nás. Tak vznikly dnes už legendární oblíbené komedie...

Natáčení filmu Slunce, seno, jahody provázela už od začátku spousta problémů. Jenom díky tomu, že je režisér Troška pohodář, se komedie dotočila. Málokdo ale ví, že inspirací pro natočení letní bláznivé veselohry, byla italská komedie Cukr, med a feferonky.

"Když jsem viděl, jaké bláznoviny kupujeme za dolary z ciziny, rozhodl jsem se natočit něco podobného v českém prostředí. A na Barrandově mu vyšli vstříc," prozradil Zdeněk Troška. Po natočení komedie hrozilo Zdeňkovi Troškovi pětileté vězení.

Tehdejší režim přikázal skoro polovinu natočených scén vystříhat... Z toho byl po prvním dílu Troška natolik znechucen, že se i přes velký divácký úspěch, nechtěl do druhého dílu vůbec pouštět.

Nakonec mu však bylo přislíbeno, že se do jeho verze nebude vůbec zasahovat. Soudruzi slovo dodrželi a druhý film Slunce, seno a pár facek je o celých 45 minut delší než první díl.

Související články

Další články