Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Kultovní Hra o trůny se vrací! Nový trailer na Rod draka ukázal vládu Targaryenů i epické souboje

Prequel ze světa velepopulární show Hra o trůny se divákům představil v prvním epickém traileru. Nový seriál s názvem Rod draka přistane na obrazovkách HBO 21. srpna a už nyní je jasné, že půjde o obrovskou událost. Jak totiž trailer naznačuje, diváci se mají opět na co těšit.

Seriál Hra o trůny se během osmi sezon stal fenoménem s fanouškovskou základnou čítající desítky milionů. Poslední řady si ale s přízní diváků trestuhodně zahrávaly, a tak má HBO co napravovat. O menší reparát se letos pokusí s novým seriálem Rod draka, od kterého mají fanoušci i stanice velká očekávání.

Herci z Rodu draka

Příběh nového seriálu se odehrává 300 let před děním v původní sérii podle knižní předlohy George R. R. Martina a zaměřuje se na vládu rodu Targaryenů. Ta ale bude malinko skřípat a vztahy s ostatními rody se postupně vyšponují. Diváci se tak mohou těšit na klasické intriky.

Hlavní role tentokrát ztvárnil například Matt Smith, známý jako princ Philip ze seriálu Koruna. Dalšími hvězdami jsou například Rhys Ifans (Harry Potter) nebo Olivia Cooke (Ready Player One). Dále si zde zahraje Emma D‘Arcy, která zazáří jako princezna Rhaenyra Targaryen, královo prvorozené dítě a dračí jezdkyně s čistou valyrijskou krví. Jako král král Viserys I. se objeví Paddy Considine. Chybět nebude ani Steve Toussaint coby lord Corlys Velaryon přezdívaný Mořský had.

Mimo to trailer ukázal epickou výpravu, která se u Hry o trůny už stala samozřejmostí. Záběry jsou plné pompézních kostýmů, špičkových efektů i choreograficky vypiplaných soubojů. V závěru nechybí ani pohled na nového draka. Snad si tak diváci spraví chuť po úspěchané poslední sérii Hry o trůny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy