Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Kultovní horor Nezvratný osud: Tohle jste o filmu možná nevěděli!

Nezvratný osud: Tohle jste o filmu nevěděli!
Zdroj: New Line Cinema
+ Další 4 fotografie
Zajímavosti

Snímek Nezvratný osud byl natočen v roce 2000 režisérem Jamesem Wongem a sleduje partu středoškoláků. Sedmnáctiletý Alex Browning začne totiž mít tajné a hlavně hororové předtuchy, které se nakonec vyplní. Snímek vysílá Nova Cinema dnes ve 22:20 a web eXtra.cz vám nyní přináší fakta, která jste o filmu možná nevěděli!

Hororový thriller Nezvratný osud sleduje život sedmnáctiletého středoškoláka Alexe Browninga, který se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, jelikož měl před odletem vizi, že letadlo při startu epxloduje. Partičku lidí přesvědčí, aby do letadla nenastupovali a krátce po startu letadlo opravdu exploduje. Tím započne éra prapodivných náhod a doslovného boje o život. Snímek znovu odvysílá Nova Cinema v neděli večer.

• Ve filmu se objeví herci Devon Sawa, Ali Larter, která si zahrála třeba v Resident Evil: Poslední kapka, Kerr Smith, Kristen Cloke, Roger Guenveur Smith, Daniel Roebuck, Chad Donella či Seann William Scott známý ze série Prcičky, kde ztvárnil Stiflera.

Příběh měl být původně námětem pro jednu z epizod seriálu Akta X (od r. 1993), která byla inspirována filmem Sole Survivor (1983), jak píše ČSFD.

• Ve filmu zazní hudba od zpěváka Johna Denvera, který umřel při pádu letadla.

• Původní název filmu byl Flight 180, jak stojí na webu IMDB.

• Herec Devon Sawa (Alex) měl v úvodní scéně předstírat, že spí. Herec skutečně usnul a spal čtyři hodiny.

• Do rolí Alexe a Clear byli původně obsazení Tobey Maguire a Kirsten Dunst, přičemž oba známí z filmu Spider-Man.

• Scéna, v které Carter (Kerr Smith) praští v autě Billyho (Seann William Scott) loktem do obličeje, původně ve filmu být neměla. Seann William Scott měl v den natáčení nateklý ret, a aby se to nějak zamaskovalo, tak maskéři přidali trochu krve a filmaři následně do filmu přidali tuto scénu.

• Ve filmu je viditelných 44 smrtí.

• Natáčelo se od 25. května do 13. srpna 1999 a v lednu 2000 v Kanadě (Britská Kolumbie).

• Velká část záběrů je ze skutečného pádu a výbuchu letadla TWA Flight 800, ke kterému došlo v roce 1996 v East Moriches na Long Islandu ve státě New York.

Související články

Další články