Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kultovní film E.T. - Mimozemšťan vyšel před 38 lety: Z malého Elliotta vyrostl průšvihář

Kultovní film E.T. - Mimozemšťan vyšel před 38 lety: Z malého Elliotta vyrostl průšvihář
Zdroj:
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Dnes je tomu přesně 38 let, co diváci mohli poprvé vidět snímek E.T. - Mimozemšťan. Nezapomenutelný film Stevena Spielberga milují diváci všech generací po celém světě. Děti, které byly hlavními hrdiny, jsou dnes dospělými osobami s mnohdy úspěšnými kariérami. Výjimkou není ani Henry Thomas, který ztvárnil rozkošného Elliotta. Podívejte se, jak se změnil.

Snímek E.T. - Mimozemšťan vznikl v roce 1982 a herci, které si kdysi diváci zamilovali jako roztomilé děti, už dávno vyrostli. Lidé měli většinou pochopitelně nejraději malého Elliotta, kterému je dnes už 48 a na natáčení stále vzpomíná s láskou.

Příběh mimozemšťana, kterému děti začaly říkat E.T., dokáže rozplakat nejednoho diváka i 38 let od premiéry. Vztah mezi ním a Elliottem byl silný a sám Henry Thomas, který si chlapce zahrál, tvrdil, že po natáčení toužil mít mimozemského kamaráda i ve skutečnosti.

Henry Thomas a jeho role

Filmový Elliott se díky snímku setkal s obrovskou slávou, po premiéře u něj doma zvonil téměř bez přestání telefon. Rodiče mu však na nějakou dobu hraní zatrhli. Thomas v talkshow Lorraine vysvětlil, že se velmi báli, že z něj bude další dětská hvězda, která po úpadku slávy skončí na drogách. Byli navíc zvyklí na vesnický život a neměli zrovna velkou chuť s ním cestovat do velkých měst na natáčení.

Henry Thomas si sice v herectví dal pauzu, ale rozhodně se mu nepřestal zcela věnovat. Ba naopak, na kontě má desítky rolí ve všemožných filmech a seriálech. Vídat ho diváci mohou hlavně v hororech, například v takových, jako jsou Psycho IV: Začátek, Duch spisovatele, Ouija: Zrození zla, Gerald's Game, Doktor Spánek od Stephena Kinga či nejnověji Dreamkatcher z letošního roku. V roce 2018 se Henry Thomas stal i hvězdou Netflixu, když si zahrál otce pěti dětí v hororovém seriálu The Haunting.

Největší skandál Henryho Thomase

Hercovi rodiče se báli, že jejich syn bude jen další dětskou hvězdou, na kterou se zapomene a ona propadne drogám. To se sice nestalo, ale Henry Thomas rozhodně žádným svatouškem není. V prosinci roku 2019 zatkla oregonská policie Thomase poté, co byla okolojedoucím motorkářem upozorněna na auto stojící na křižovatce. Když strážníci přijeli, představitel Elliotta spal za volantem. Henry jevil známky opilosti, byl zatčen a strávil noc v cele.

Ačkoliv se Henry Thomas vězení úspěšně vyhnul, soud mu vyměřil trest v podobě ročního docházení do nápravného programu, který má měnit chování nezodpovědných řidičů. Musel se také zúčastnit schůze rodin obětí dopravních nehod, zaplatit pokutu 500 dolarů a do jeho auta byl zabudován alkohol tester, do kterého musí před každou jízdou dýchnout. Pokud tak neučiní nebo nadýchá, auto nenastartuje.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy