Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Kultovní Dexter se vrací: Michael C. Hall přišel o sestru i otce a překonal rakovinu

Zdroj: Photo © Showtime
NAROZENINY
Oblíbený americký herec Michael C. Hall se proslavil především díky své roli Dextera ve stejnojmenném seriálu, v němž zářil coby specialista oddělení vražd a zároveň i jako sériový vrah. Konec seriálu jeho fanoušky vůbec neuspokojil, tvůrci Dextera ale dostanou šanci na nápravu. Dexter se totiž vrací!

Michael C. Hall, který slaví kulaté padesáté narozeniny, přišel na svět v Severní Karolíně. Měl i starší sestru, jenže ta zemřela ještě dříve, než se Michael narodil. A když mu bylo jedenáct let, tak jeho rodinu postihla další tvrdá rána – jeho otec zemřel na rakovinu.

Michael C. Hall v roli Dextera

Michael poměrně brzy začal sbírat cenné zkušenosti na divadelních prknech. Hrál například v Macbethovi nebo na Newyorském shakespearovském festivalu a v roce 2003 vyrazil na turné s muzikálem Chicago.

Na Broadwayi se objevil i ve hře Cabaret, kterou režíroval Sam Mendes. Ten ho obsadil také do seriálu Odpočívej v pokoji, za což byl nominován na cenu Emmy. Zahrál si taky v několika filmech, žádný z nich se ale nestal trhákem kinosálů. Zato zářil v seriálu Dexter, ve kterém dostal roli sériového vraha Dextera Morgana.

Seriál Dexter svým divákům nabídl celkem osm sérií. Vyvrcholil v roce 2013, jenže tehdejší finále diváky moc neuspokojilo. Dexter sice přežil, ale přišel o svého Temného pasažéra a zůstala z něj jen prázdná „schránka“.

Dexter se vrací

Tvůrci Dextera ale budou mít šanci na nápravu. Na podzim letošního roku se totiž na stanici Showtime objeví nových deset dílů, které slibují parádní podívanou. A taky by měly odpovědět na řadu otazníků. „Patřím do skupiny lidí, kteří uvažovali takto: Co se sakra stalo tomu chlápkovi? Takže jsem nadšený, že do toho zase vkročím. Nikdy jsem neměl tolik zkušeností s hraním jedné postavy po dobu tolika let,“ uvedl pro Hall The Daily Beast Michael C. Hall, který se tak v roli Dextera opět vrátí do akce.

Michael C. Hall překonal rakovinu

Americký herec, jenž se před třemi lety objevil ve třech sériích seriálu V bezpečí, chystá také návrat na filmová plátna a letos se ukáže ve snímku John and the Hole. Michael C. Hall má však za sebou i složité období, kterým si prošel před několika lety. V roce 2010 totiž jeho agent prozradil, že Michael bojuje s Hodgkinovou nemocí, která je zhoubným nádorovým onemocnění mízních uzlin.

Ve stejném roce obdržel Zlatý glóbus za roli Dextera. Tehdy si přišel převzít cenu s čepicí na hlavě, aby zakryl vypadané vlasy, o které přišel během chemoterapií. V dubnu se ale dostala do světa zpráva, že se Michael vyléčil a vrátil se k natáčení. Od té doby je, zdá se, zase plný sil.

Taky je už potřetí ženatý. Poprvé si vzal Amy Spanger, poté Jennifer Carpenter a od roku 2016 po jeho boku stojí Morgan Macgregor. Známý herec však před dvěma lety všechny šokoval, když promluvil o své orientaci. „Myslím, že sexuální orientace je širší spektrum. Já jsem někde v tomto spektru. Jsem heterosexuál, ale když by to bylo vyjádřeno procentuálně, řekl bych, že nejsem vyhraněný heterosexuál,“ řekl v rozhovoru pro magazín Daily Best.

Související články

Další články