Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Kudy z nudy: 11 nejbizarnějších seriálů, s kterými přežijete karanténu ve zdraví

Bizarní seriály na dobu pandemie.
Zdroj: Netflix
+ Dalších 8 fotografií
TIPY
Dny v karanténě kvůli pandemii vypadají čím dál delší a mnoho lidí kvůli povinnosti být jen doma a skoro nikam nechodit už pomalu neví, čím se zabavit. Přinášíme vám proto tipy na patnáct hodně zvláštních seriálů, které vám mohou výrazně zkrátit dlouhou chvíli.

The End of the F*ing World

Tento seriál (Netflix, dabing a titulky) se dost těžko popisuje. Na začátku sledujeme psychopatického kluka s nutkáním někoho zavraždit (to se mu mimochodem povede) a dívku, která je také divná a pořád mluví sprostě. Páreček zvláštních teenagerů vám ale nakonec přiroste k srdci, věřte nám!

Happy!

To se takhle herec Christopher Meloni, kterého známe z role váženého a zásadového Elliota Stablera ze seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, přemění v ožraleckého vagabunda s profesí nájemného vraha a odehraje možná nejlepší roli svého života. A roztomilý fiktivní jednorožec samozřejmě taky! Nad některými scénami ve výrazně stylizovaném seriálu (Netflix, titulky) budete jen nechápavě kroutit hlavou. Ale v dobrém.

Bonding

I když zrovna nemusíte seriály s LGBT tématikou, zde (Netflix, titulky) je jen okrajová a nenásilná. Sledujeme studentku, která si vydělává jako domina a svého gay stydlivého kamaráda přizve, aby jí dělal asistenta. Pokud na konci krátkého seriálu budete mít úsměv od ucha k uchu, vzpomeňte si, že jsme vám to říkali…

Nezdolná Kimmy Schmidt

Dívka je patnáct let oblbovaná apokalyptickým kultem, myslí si, že svět už není takový jako dřív. Po vysvobození se vydává do New Yorku a začíná se učit žít jako normální člověk, kterému nehrozí zkáza. Praštěný seriál Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix, titulky) těží hlavně z výborně zahrané hlavní hrdinky.

Dobré místo

Eleanor se po smrti objeví v nebi plném hodných lidí, kteří v životě ostatním jen pomáhali. Dobré místo ale začínají postihovat katastrofy, protože Eleanor se na něj dostala omylem, záměnou jmen. Ve skutečnosti jde o sobeckou bestii. Jestli chcete vidět obří berušky a žáby nebo létající krevety, ale hlavně fantasticky zahrané postavy Architekta, sousedky Tahani, nerozhodné spřízněné duše hlavní hrdinky Chidiho, nepříliš bystrého mnicha Jasona a skoro až úchylný zdroj všeho vědění Janet nebo hodně nečekané zvraty v ději, nesmíte si tuhle seriálovou bombu Good Place (Netflix, titulky) nechat ujít.

Městečko Twin Peaks

Seriál plný záhady a tajemství jednoho maloměsta nedávno oslavil třicet let, před třemi lety se k předchozím dvěma sériím přidala třetí. Děj nemá cenu rozvádět, atmosférický seriál Davida Lynche a Marka Frosta (HBO, dabing a titulky) je prostě třeba vidět. Jde o naprostou kultovku, která ale není pro každého.

Mrtví jako já

Pokud jste rozmazlená pubertální holka, během svého prvního zaměstnání, které flákáte a nenávidíte, jdete na svačinu, během ní vás zabije záchodové prkénko z vesmírné stanice a stanete se mrtvolou. Když máte to štěstí, dostanete se hned poté do týmu smrtonošů, budete dál žít mezi lidmi a těm budete pomáhat na jiný svět. Morbidní? Kupodivu spíš srandovní a sem tam poučné. Seriál Dead Like Me, ke kterému vznikl i povedený český dabing, momentálně žádná streamovací služba nenabízí.

Řekni, kdo tě zabil

Podobný titul jako předchozí, ale jde na věc úplně jinak. Ned už odmala ví, že dokáže pouhým dotykem přivést mrtvé zpátky, ale jen na pouhou minutu. Stane se tak vyšetřovatelem vražd, protože se obětí může zeptat, kdo jim způsobil „bebíčko“. Pushing Daisies momentálně žádná stanice nevysílá a ani na streamovacích službách se nedá najít, ale cesty k němu se najít dají. Přichystejte se na nejbarevnější seriál, který jste kdy viděli.

Městečko Pines

Agent tajné služby shání své dva zmizelé kolegy. Při pátrání se mu stane autonehoda, po probuzení se ocitne v idylickém městečku Wayward Pines (HBO, dabing a titulky), z něhož se nedá spojit s okolním světem. Snaží se přijít na to, co se děje, ale záhad spíš přibývá, než aby některé rozluštil. To zní zajímavě, ne?

Království zombie

Jedno z největších seriálových překvapení loňského roku The Kingdom (Netflix, titulky) přináší kombinaci fiktivní korejské historie a boje s krvelačnými asijskými zombie. Je to hodně divné, ale je to lahůdka!

Černé zrcadlo

Britský seriál Black Mirror (Netflix, dabing i titulky) znalci jistě už dávno viděli, pokud vám ale seriál unikl, vřele doporučujeme. Je plný hodně zvláštních situací, často ve spojení s technikou, ale zdaleka nejen s ní. Hned v prvním díle britský premiér řeší to, zda podlehnout vyděračům a užít si v přímém televizním přenosu s prasetem

Další tipy pro hledače pokladů

Rabbits, Nejšílenější úchylky (My Strange Addiction), Off The Air, The Mighty Boosh, Heil Honey I'm Home, Zpívající detektiv

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy