Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kúdelovi hrozí vězení! Skotská policie ho chce obvinit z rasismu, napadení v šatně ji ale netrápí

Kúdelovi hrozí vězení! Skotská policie ho chce obvinit z rasismu, napadení v šatně ji ale netrápí
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Fotbal

Skotská policie se podle právního zástupce fotbalisty Rangers Glena Kamary chystá obvinit slávistického obránce Ondřeje Kúdelu z rasistického chování. Trestem může být pokuta nebo až půlroční vězení.

"Skotská policie dnes potvrdila, že předala prokuratuře k posouzení případ Ondřeje Kúdely vztahující se k zápasu Glasgow Rangers se Slavií Praha z 18. března," uvedl Kamarův právník Aamer Anwar v prohlášení, které citovala agentura Reuters. "Policie je přesvědčena, že má dostatek důkazů pro trestní obvinění z rasistického chování Kúdely vůči Glenu Kamarovi," dodal.

Kamara obvinil Kúdelu, že ho v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow rasisticky urazil. To český hráč popírá. Ve středu ale dostal od disciplinární komise UEFA trest na 10 utkání. Podle komuniké komise Kúdelovi rasismus prokázala, byť Slavia v minulém týdnu uvedla, že vyšetřovatel, který se událostmi v Glasgow zabýval, důkaz nenašel.

Za pokus o vraždu jen tři zápasy

Třízápasový trest dostal od UEFA i Kamara, jenž po zápase Kúdelu fyzicky napadl v útrobách stadionu při schůzce, na níž byli i oba trenéři. Čtyři duely v klubových soutěžích UEFA si pak nezahraje útočník Rangers Kemar Roofe za brutální zákrok na gólmana Ondřeje Koláře, jemuž způsobil zlomeninu v obličeji.

Policie zatím Kúdelu v případu nevyslechla. Český hráč kvůli zdravotním komplikacím necestoval se Slavií do Londýna na úvodní čtvrtfinále proti Arsenalu, navíc už měl v té době předběžně zastavenou činnost na jeden zápas. "Je zklamání, že pan Kúdela dosud s policií nespolupracoval, nedostavil se na žádný výslech a nedodal ani svou výpověď," prohlásil Anwar.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy