„Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo,“ řekl Miloš Zeman dnes na Pražském hradě při projevu k velvyslancům.

Podobné nemístné řeči si neodpustil už několikrát. Před rokem v květnu při návštěvě Číny vtipkoval s Vladimirem Putinem na téma likvidace novinářů. „Tady jsou další novináři? Novinářů je příliš moc, měli by se likvidovat,“ řekl tehdy Miloš Zeman.

Vladimir Putin mu na to s úsměvem odpověděl: „Není nutné je likvidovat, ale omezit.“ Už v době, kdy Zeman vykonával funkci premiéra, označil novináře za „hyeny, které je zapotřebí zničit ohněm a mečem“.

Miloš Zeman si evidentně neuvědomuje vážnost celé situace, a to ani potom, co došlo k vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Vrah, který zabil investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, je stále na svobodě.

Investigativní novinář Ján Kuciak, který pracoval pro zpravodajský portál Aktuality.sk, byl zastřelen i se svojí přítelkyní v únoru tohoto roku. Jejich vražda vyvolala nejenom na Slovensku masivní protesty.

Jeden by si myslel, že po takové tragédii Miloš Zeman svůj slovník umírní. Jak to tak ale vypadá, tak s něčím takovým nemůžeme rozhodně počítat.