Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Kubišová, Morávková, Rosol a pohádková výhra milion Kč! Co by udělali?

Sny, splněná přání, pohádková výhra v loterii... Každý by na zisk jednoho milionu reagoval jinak. Někdo by utrácel, jiný spořil. Co by udělali Marta Kubišová, Lukáš Rosol, Leoš Nohy a Dana Morávková?

Na otázku „Jaký sen byste si splnili v případě milionové výhry ve Sportce?“ odpověděl každý z dotázaných jinak. Zpěvačka Marta Kubišová (76 let) by peníze věnovala na psí útulky. Herec Leoš Noha (50 let) prozradil, že by nadále ve svém životě dělal už pouze to, co ho baví a naplňuje. Tenista Lukáš Rosol (33 let) by si za výhru rozhodně nic nekoupil a peníze by spořil svým dětem. A nakonec herečka Dana Morávková (47 let) by vyhrané peníze uložila na horší časy a nadále by pokračovala ve své práci a v tom, co ji baví.

Lidé v Česku ze všeho nejvíce touží po výhře v loterii (47 %), vlastním bydlení (41 %), luxusní dovolené (35 %) a koupi nového vozu (22 %). Jak ale vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti Sazka, každý druhý Čech je přesvědčen, že se mu jeho přání nikdy nesplní.

V české společnosti panuje skepse ohledně toho, zda se mohou lidem jejich přání skutečně vyplnit. Více jak polovina Čechů si myslí, že se jejich sen nikdy nestane skutečností. Přibližně třetina doufá, že by se jim mohl splnit ve vzdálené budoucnosti a pouze 16 % je přesvědčeno, že toho dosáhnou už v roce 2019.

Téměř 40 % respondentů v průzkumu sdělilo, že si své sny neplní vůbec. Důvodem jsou chybějící prostředky. „Češi ze všeho nejvíc touží po výhře v loterii, respektive penězích, které jim umožní splnit si jejich další přání. Srovnáme-li skutečné chování nových loterních milionářů s reálnými tužbami, jsou stejná,“ prozrazuje Václav Friedmann, ředitel komunikace společnosti Sazka. Až 60 % nových milionářů se stěhuje do lepšího bydlení, 30 % výherců si koupí nové auto a poprvé na zahraniční dovolenou vyrazí 26 % výherců.

Nejčastěji sníme o 5 milionech

Češi mají zároveň poměrně přesnou představu o tom, kolik peněz by k dosažení svých snů potřebovali. Pro 42 % by to bylo alespoň 5 milionů korun, 30 % by pak stačil i 1 milion. Celkem 9 % Čechů uvedlo, že svá přání by si mohli splnit za částku nejméně 20 milionů. „Ženy jsou skromnější než muži, odhadují cenu svých přání nejčastěji na 5 milionů, téměř 40 % žen by si vystačilo pouze s milionem korun. Naproti tomu až 12 % mužů by ke své plné spokojenosti potřebovalo víc než 20 milionů,“ dodává tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Související články

Další články