Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kubera po návštěvě u Zemana zvracel: Chci, aby si lidé uvědomili, co se tady děje, říká vdova

Kubera po návštěvě u Zemana zvracel: Chci, aby si lidé uvědomili, co se tady děje, říká vdova
Zdroj: reprofoto 168 hodin
+ Dalších 12 fotografií
smrt
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72, za ODS) zemřel 20. ledna pravděpodobně na infarkt. Těsně před svojí smrtí musel Jaroslav Kubera čelit velkému tlaku, který ně něj byl vyvíjen ze strany Číny kvůli plánované cestě na Tchaj-wan. Manželka Věra a dcera Vendula Vinšová jsou přesvědčeny o tom, že největší obrat nastal v chování Kubery po návštěvě čínské ambasády, která proběhla 17. ledna, tři dny před jeho smrtí. Rodina oblíbeného politika dosud neobdržela pitevní zprávu ani reakci z Hradu.

Manželka zesnulého předsedy Senátu Věra a dcera Vendula Vinšová jsou přesvědčeny o tom, že čínská kauza, do které měl v Kuberův neprospěch promluvit i Pražský hrad, stála jejich manžela a otce život. Deník N přišel jako první s informací, že dopis od čínské ambasády, na kterém nechybělo ani razítko Pražského hradu, si objednal prezidentův kancléř Vratislav Mynář (52). Ten to však popřel.

"Opakovaně znevažuje okolnosti tlaku na bývalého předsedu Senátu Parlamentu ČR a zamlčuje důležité informace týkající se jeho komunikace s Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v Praze," vyjádřil se na adresu Vratislava Mynáře zahraniční výbor sněmovny, na který se kancléř prezidenta nedostavil.

Chování Vratislava Mynáře následně odsoudili i další poslanci "Je to pohrdání parlamentem," řekl v reportáži pořadu 168 hodin poslanec Vít Rakušan (STAN).

Místo týdne čeká rodina na pitevní zprávu 3 měsíce!

Rodina politika ještě stále čeká na pitevní zprávu, která měla být původně vyhotovena za týden, ale trvá to již tři měsíce. "Nám bylo původně řečeno, že ta pitevní zpráva bude do týdne vyhotovena a že ji pošlou obvodnímu lékaři. To se ale nestalo," řekla dcera Jaroslava Kubery v pořadu 168 hodin.

"Byla bych hrozně ráda, kdyby to lidé brali tak, že se nepídím po tom, aby byl někdo potrestaný. To je nesmysl. Já bych jen chtěla, aby si lidé uvědomili, co se tady děje," řekla v rozhovoru Věra Kuberová.

V rozhovoru pro Respekt vdova po Jaroslavu Kuberovi prozradila, že po návštěvě u Miloše Zemana (75) nebylo jejímu manželovi dobře. "Zvracel, to jsem u něj nikdy nezažila, říkal, že se přejedl. Zavíral se v pracovně, nemluvil s námi, ani o tom dopise mi neřekl, ani co se dělo na Hradě, nic. Přitom do té doby si se mnou vyprávěl vždycky o všem, takže to bylo velmi neobvyklé."

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy