Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kubera byl normální, vzpomínají v Teplicích: Chodili jsme spolu do hospody, měl rád whisky

+ Dalších 15 fotografií
Teplice dva týdny po smrti Jaroslava Kubery (†72) stále pláčou. Před tamějším divadlem se tvořila fronta už před jedenáctou hodinou. Když otevřelo své brány, stovky lidí se šly oblíbenému předsedovi Senátu poklonit. „Neměl problém chodit mezi lidi, byl jedním z nás,“ řekl eXtra.cz jeden z truchlících.

"Budeme na něho vzpomínat jedině v dobrém, jinak to ani nejde. Co všechno udělal pro Teplice, je neuvěřitelné, nikdo už nebude jako on," plakala na posledním rozloučení s Jaroslavem Kuberou dáma, která na zesnulém politikovi oceňovala zejména jeho "normálnost".

Takový názor v zástupu lidí, kteří přišli dát předsedovi Senátu sbohem, drtivě převládal. "Byl jsem s ním několikrát na pivu. Dalšího člověka jeho formátu budeme v politice hledat marně," řekl muž, jenž měl coby obyvatel Teplic ke Kuberovi blízko. Bývalý primátor lázeňského města se totiž nebál chodit mezi lidi.

"Často jste ho mohli potkat třeba v parku, býval ale i v hospodě a na dalších místech," přitakala další rodačka.

Poklonili se i Zeman s Babišem

Do Teplic se přijela rozloučit i řada politických představitelů. Kuberovi se poklonil premiér Andrej Babiš (65, za ANO), předseda ODS Petr Fiala (55) nebo nejdéle sloužící poslanec Marek Benda (51, za ODS).

Smuteční věnec poslal v předstihu i prezident Miloš Zeman, jenž přibližně ve 13 hodin dorazil do divadla osobně. Navzdory neshodám z posledních týdnů ho s Kuberou pojilo přátelství, coby vášniví kuřáci si při společných setkáních rozuměli. Naposledy spolu zvládli vykouřit rovných 16 cigaret!

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy