Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

KTERÉ SLAVNÉ HEREČKY SNĚDLY PLACENTU? Andree Kerestešové šmakovala hustá polévka, Míša Tomešová si vychutnala pilulky

Pochutiny z placenty jsou hitem! Andrea Kerestešová si dala polévku.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Už jste ochutnali polévku z placenty? Pokud ne, tak nevíte, co je dobré. Polévka z placenty je obrovským hitem mezi českými maminkami a je prý vynikající. A kdo se bojí polévky, může si z placenty nechat udělat třeba jedlé kapsle.

Češky stále více experimentují s placentou. Někdo si po porodu udělá koktejl, někdo si nechá z placenty připravit kapsle, které pak pojídá v prvních týdnech po porodu. Třeba taková Míša Tomešová tvrdí, že pojídání placenty jí pomohlo psychicky – psali jsme ZDE. Ještě dále zašla Andrea Kerestešová. Ta okoštovala placentu jiné ženy.

Začneme ale od začátku. Placenta je plodové lůžko, které vzniká u březích samic savců (nebo u těhotných žen).

A protože v přírodě se potravou neplýtvá, tak samice savců ji po porodu často zbaští.

Tímto nápadem se inspirovaly některé biomatky a na internetu sdílí recepty, jak placentu připravit, aby byla nejen poživatelná, ale hlavně chutná.

Velkým hitem je poporodní nápoj z placenty. Biomatky na svých oblíbených webech tvrdí, že není dobré placentu smažit na pánvi s cibulkou jako játra. Mnohem lepší je prý poporodní nápoj.

Do mixéru hodíme placentu, přidáme trochu zeleniny nebo ovoce, rozmixujeme to a můžeme pít. Co k tomu potřebujeme?

Recept je velmi jednoduchý. Stačí k tomu prostě jen placenta a mixér. Všechny ostatní ingredience (koření, sůl, med) už jsou prostě dílem fantazie. A některé matky tyto přísady považují za zcela nadbytečné.

A jak vytvoříme placentovou polívku? Rozšmelcovanou placentu nalijeme do talíře, přidáme krutony a jíme lžící.

Nikde jsme se nedočetli, zda se placentová polévka podává za studena, nebo se ohřívá. Ale vzhledem k tomu, že biomatky tvrdí, že v placentě je hrozně moc vitamínů, tak se asi koštuje za studena.

A jak to celé chutná? Na to se můžete zeptat třeba slovenské herečky Andrejky Kerestešové, která patří zřejmě mezi nejznámější placentožroutky.

"Ochutnala jsem polévku z ženské placenty. V Číně jsou restaurace, které jsou specializované jen na penisy zvířat. To jsem nedala,“ pochlubila se kdysi Kerestešová.

Jinak si z placenty po porodu můžete udělat kapsle. Pak je polykáte jako klasické vitamíny.

ZNÁTE NĚKOHO, KDO SNĚDL PLACENTU? CHCETE SE O SVÉ ZÁŽITKY PODĚLIT? OZVĚTE SE NÁM NA ADRESU REDAKCE@EXTRA.CZ.

Související články

Další články