Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Krvavé běsnění v Českém ráji: Muž zabil maminku Lucii, pak se jeho obětí stala další žena

Krvavé běsnění v Českém ráji: Muž zabil maminku Lucii, pak se jeho obětí stala další žena
Zdroj:
vražda
Úmrtí pětatřicetileté Lucie J. je pravděpodobně již vyřešeno. Z násilné vraždy spáchané v Rovensku pod Troskami byl obviněn dvaačtyřicetiletý muž. Dvojnásobná maminka se však nestala jeho jedinou obětí. Ve středu bylo totiž nalezeno další tělo ženy u řeky Jizery v Turnově.

V Rovensku pod Troskami byla 27. července nalezena mrtvá pětatřicetiletá Lucie J. Dvojnásobnou maminku z Jablonecka hledali marně policisté, hasiči, dobrovolníci i vrtulníky celé tři dny poté, co nepřišla domů z restaurace. Podle soudní pitvy však bylo zjištěno, že její smrt nebyla pouhá náhoda. „Lékař přivolaný na místo nálezu bohužel konstatoval smrt, přičemž ke zjištění příčin policisté nařídili provést soudní pitvu. Ta potvrdila, že žena měla na těle zranění, která by mohla nasvědčovat účasti jiné osoby,“ popsal již dříve policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Krátce poté policie zjistila, že Lucie nebyla jedinou obětí násilné vraždy. Na jezu řeky Jizery v Turnově totiž bylo náhodným kolemjdoucím 5. srpna nalezeno další mrtvé tělo. Podle policistů se jednalo o 39 letou ženu ze Semilska. "Vzhledem k tomu, že k událostem došlo za nejasných okolností a nebylo možné vyloučit cizí zavinění na smrti obou žen, převzali si jejich prověřování kriminalisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," objasnil Robovský.

Kriminalisté po nashromáždění důkazů případ označili jako zvlášť závažný čin. Ve stejný den po nalezení těla druhé ženy v odpoledních hodinách tak okamžitě zadrželi podezřelého 42 letého muže. Následný den 6. srpna vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje podezřelého obvinil z vraždy maminky Lucie i ženy ze Semilska.

"Obviněnému tak v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozpětí od patnácti do dvaceti let nebo trest vyjímečný," dodal Roboský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy