Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Krvavá tragédie u Aše: Muž zaútočil na pošťáka a jeho přítelkyni sekerou, hrozí mu doživotí

Krvavá tragédie u Aše: Muž zaútočil na pošťáka a jeho přítelkyni sekerou, hrozí mu doživotí
Zdroj: unsplash.com
útok
Brutální útok v Mokřinách u Aše, který se odehrál těsně před Vánoci minulého roku, má dohru. Jednadvacetiletému muži, jenž sekerou napadl poštovního doručovatele a jeho přítelkyni, hrozí trest odnětí svobody na doživotí.

V prosinci minulého roku si Patrik W. objednal historickou zbraň pod falešným jménem na odlehlou adresu. Poštovní doručovatel mu tak měl balík za 35 tisíc korun předat do vlastních rukou na dobírku. Zaplatit objednané zboží však neměl v plánu.

Pošťáka znal

„S doručovatelem jsem si domluvil místo, kde si zásilku převezmu. Chtěl jsem někde blízko lesa, abych mohl s balíkem utéct. Neměl jsem v úmyslu ho zaplatit, a tak jsem si vzal pod bundu sekeru, kterou jsem chtěl použít na zastrašení pošťáka, aby mi balík vydal bez zaplacení,“ řekl podle webu Novinky.cz obviněný.

Pošťák byl však jeho spolužák ze střední školy a Patrik, který údajně trpí disociální poruchou osobnosti, tak zpanikařil. Ve chvíli, kdy se pošťák otočil pro balík, vytáhl obviněný sekeru a uhodil svého kamaráda do hlavy. „Probral jsem se v příkopu. Stál nade mnou a chtěl mě znovu praštit. Vykryl jsem úder rukou a pak se snažil dostat k nejbližšímu baráku, kde jsem zvonil a bouchal na dveře,“ vyprávěl pošťák.

Roli hrály drogy

Muž však nebyl jediný, kdo utrpěl těžká zranění. Během útoku totiž v autě čekala jeho osmnáctiletá partnerka. Ta se pokusila svého přítele zachránit.

"Viděla jsem, jak k autu přichází nějaký muž a na partnera mává. Nijak jsem tomu nevěnovala pozornost. Odepisovala jsem sestře na zprávu, když jsem si všimla, že přítel leží v příkopu a nad ním stojí muž, který se ho připravuje udeřit sekyrou. Vystoupila jsem z vozu a okřikla ho. On se ke mně rozeběhl, srazil mě na zem, a když se napřahoval k prvnímu úderu, kopla jsem ho do břicha,“ objasnila žena. Útočník byl podle všeho pod vlivem návykových látek.

Obsah obžaloby

Státní zástupce podle webu Novinky.cz uvedl, že obviněný Patrik W. záměrně útočil na obličej a hlavu. „S ohledem na použitou zbraň a razanci útoku si musel být vědom toho, že dvojici může zabít. Že měl v úmyslu se jich zbavit, je zřejmé i z průběhu napadení. Doručovatele mlátil sekerou opakovaně i poté, co již měl balík ve své moci a muž ležel nehybně na zemi. Následně zaútočil na ženu, ačkoliv mu nijak nebránila v útěku se získaným balíkem,“ stojí v obžalobě.

Jednadvacetiletý Patrik nyní čelí obvinění za pokus o dvojnásobnou vraždu a hrozí mu až výjimečný trest.

Související články

Další články