Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Krvavá tradice: Křesťané se na Velikonoce nechali ukřižovat! FOTO 18+

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Drsný rituál
Na Velký pátek si křesťané po celém světě připomínají umučení Ježíše Krista. Do extrému to vyhnali na Filipínách, kde se radikální věřící nechávají dobrovolně ukřižovat. Předchází tomu bičování do krve, vyrcholením je přibití ke kříži. Krvavému rituálu každoročně přihlížejí tisíce lidí včetně zahraničních turistů.

Když už, tak už, říká se v Česku a pořekadlo mají patrně v oblibě i na Filipínách Oslavy Velkého pátku se tam totiž léta pojí s krvavým rituálem, při němž se lidé nechávají dobrovolně ukřižovat!

Pro 58letého křesťana Rubena Enaje to letos bylo už 33. přibití ke kříži. Už si na bolest zvykl natolik, že ji úplně přestal cítit. „Dřív jsem jezdil domů zraněný a chromý, ale letos se cítím skvěle," svěřil se.

Samotnému ukřižování, které provádějí lidé v převlecích za římské vojáky, předchází ještě tahání těžkých dřevených křížů a bičování do krve. Filipínce k tomu vedou různé důvody, někteří chtějí vyjádřit odpor proti drogovým kartelům, jiní chtějí pochopit Kristovo utrpení v celé šíři.

Drastická tradice vznikla ve městě San Pedro Kutud před 50 lety. Koná se na více místech na ostrově, jeden ze tří ukřižovaných vždy plní roli Ježíše Krista Na kravavou podívanou se vždy sjíždějí tisíce lidí, nechybí mezi nimi ani zahraniční turisté.

Související články

Další články