Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Krvavá rvačka na hip hop festivalu: Surově se bili před zraky lidí, video řeší celé Česko

Krvavá rvačka na hip hop festivalu: Surově se bili před zraky lidí, video řeší celé Česko
Zdroj: Instagram - Tommy Hoftyk
bitka
V Českých Budějovicích policie prošetřuje bitku mezi dvěma rappery. Ta se uskutečnila v sobotu večer během hiphopového festivalu Adlib Open Air Fest 2020. Incident v Žižkově ulici před kulturním centrem Žižkárna natočil jeden z přihlížejících a video bylo zveřejněno na sociálních sítích. Policisté tak nyní žádají, aby se přihlásili svědci.

Agresivní bitka, při které tekla krev, se odehrála mezi pražským rapperem Hoftykem a členem Central Gangu z Ústí nad Labem. Násilné jednání dokonce natočil účastník hiphopového festivalu. Ten se pořádal v areálu Žižkárny v Českých Budějovicích, kterou provozuje Jan Mádl. Video potom na sociálních sítích zveřejnil sám rapper.

"Ústecká krev chutila jak karamel," napsal Hoftyk na své sociální sítě a přidal fotografii, kde je celý od krve. Fotka a následně sdílené video rvačky však mezi lidmi vyvolalo poprask. Rozdělili se totiž na dva tábory. Někteří totiž rappera chválili a druzí naopak odsuzovali. "Tyhle dva neznám a doufám, že znát ani nebudu ale to, co se tu řeší je otřesné a dělá to tu zbytečný povyk, jak na netu tak všude okolo. Jestli si to chtějí rozdat, tak v kleci pod dozorem a ne tady dělat bordel a dělat ze sebe id*oty," napsal jeden z komentujících.

„S touto akcí nemáme nic společného, krom toho, že jsme jim dali k dispozici prostor a pronajali vybavení. Pořadatel akce, pan Silva, dle smlouvy, kterou jsme s ním podepsali, měl mimo jiné zajistit bezpečnost lidí a to, že nebude docházet k rušení nočního klidu, což obojí porušili. Budeme to nyní s nimi řešit a doufám, že nebudeme muset právní cestou,“ objasnil Mádl webu Budějovická drbna.

Policisté přijeli na místo před sedmou hodinou večer. Dle informací od pořadatelů však už bylo po incidentu "Objevila se nějaká videa a policie na základě toho reagovala a začala prověřovat, zda došlo nebo nedošlo k protiprávnímu jednání," uvedla redakci eXtra.cz policejní tisková mluvčí Štěpánka Schwarzová. Dodává, že případem se nyní zabývá českobudějovické policejní oddělení. Během večera však musela policejní hlídka řešit i rušení nočního klidu.

Jihočeský hiphopový open air festival pořádal majitel Grey Space baru & clubu. Claudio Costa e Silva však podle Budějovické drbny tvrdí, že všechny informace nejsou pravdivé. "Bitka, která se zde uskutečnila, byla před areálem, tudíž s námi nemá nic společného. Porušování nočního klidu bylo dvakrát a ne několikrát. Poprvé, když headliner přetáhl svou show o patnáct minut, to přijela policie, se kterou jsme se domluvili, že akce už stejně končí a že to do pár minut rozpustíme. Podruhé přijeli v půl páté ráno, ale to my už v Žižkárně dávno nebyli. Jediný, kdo tam byl, byli technici, kteří bourali pódium," informoval web Claudio Costa e Silva.

Policisté tak nyní žádají případné svědky, kteří rvačku viděli nebo mají k dispozici videozáznam, aby volali na telefonní číslo 974 226 700 nebo na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy