Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Krvavá italská mafie: Najala zabijáky, aby popravili psa!

Zdroj: poliziadestato.it
chudák zvíře
Neapolská mafie Camorra vyzvala lidi, že za smrt speciálně vycvičeného psa, který pomáhá policistům vyhledávat drogy, nabízí 5000 tisíc eur, v přepočtu 130 tisíc korun. Devítiletý teriér rasy Jack Russell během své kariéry u neapolské policie vyčenichal už více než dvě tuny nejrůznějších narkotik.

Tenhle pes je postrachem mafie. A důvod je prostý, je jedním z nejúspěšnějších služebních psů a má mimořádné úspěchy při vyhledávání drog. Členové místních mafiánských klanů se ho proto chtějí zbavit.

Teriér jménem Pocho byl původně obyčejným domácím mazlíčkem. Jméno dostal od svého prvního majitele, který byl lékař. Psa ale později daroval policii, protože jeho syn byl alergický na zvířecí srst.

Teď je hrozbou pro překupníky drog. Mezi poslední úspěchy malého policejního vyhledavače drog patří například odhalení zásilky 30 kilogramů kokainu při zátahu v městečku Nocera Inferiore, také dokázal vyčenichat menší množství této drogy, které překupníci převáželi v kojenecké láhvi.

Mafie jde po něm dlouho! Policejnímu teriérovi už se prý snažili podstrčit otrávené žrádlo nebo jeho čich zmást tak, že balíčky s drogami dávali do blízkosti hárajících fen. Ani jedna taktika nebyla úspěšná...

Související články

Další články