Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Náročný život Artura Štaidla: Dětství pod drobnohledem, smrt obou rodičů i nenávist vůči Rychtářovi

Artur Štaidl slaví 27: Zlaté dítě s těžkým životním osudem
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Martin Procházka/Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
narozeniny

Artur Štaidl, syn hudebního skladatele Ladislava Štaidla (†75) a zpěvačky Ivety Bartošové (†48), dnes slaví své sedmadvacáté narozeniny. I když se s ním život nemazlil, v době svého dospívání si prošel peklem a předčasně přišel o oba své slavné rodiče, stal se z něj úspěšný muž, který se nelitoval a ze svých útrap dokázal vytěžit maximum. Přes to všechno, čím si prošel, vzpomíná na maminku v dobrém, jak prozradil v rozhovoru pro iDnes.

Těžké dětství

Už když se Artur Štaidl narodil, byl předurčen k životu pod drobnohledem. Jeho rodiči byl totiž slavný pár českého showbyznysu – dříve velmi populární zpěvačka Iveta Bartošová a věhlasný muzikant a textař Ladislav Štaidl.

I když by se mohlo zdát, že jeho dětství bylo šťastné, jako syn úspěšných rodičů mohl přece mít cokoli, na co jen pomyslel, realita byla poněkud jiná. Iveta své psychické problémy řešila alkoholem, kombinovaným tlumícími léky. Po rozchodu s Ladislavem navíc často měnila partnery a Artur byl mnohdy svědkem situací, kterým by nemělo být žádné dítě nikdy vystaveno.

I když slavný hudebník dlouho zastával názor, že by dítě mělo být ve výhradní péči matky, nakonec již nevydržel přihlížet tomu, v čem musí jeho nejmladší syn žít. Když bylo chlapci patnáct let, vzal si ho do své výhradní péče. Byl to právě Štaidl, kdo Artura provedl obdobím puberty a vychoval z něj sympatického mladého muže, který se dokázal vyrovnat nejen se svým těžkým dětstvím, ale i s tragickou smrtí své psychicky labilní matky, která roku 2014 ukončila svůj život skokem pod vlak.


Vzpomíná s láskou

I přes všechny těžkosti na svou maminku vzpomíná jen v dobrém. „S maminkou jsme často zpívali, převážně tedy na svátky koledy a mamka si trénovala písničky. S mámou mám ve vzpomínkách spojené převážně Vánoce, zdobení celého domu a stromečku. Na to si vzpomínám dost. Je pravda, že pak jsem roky Vánoce ani neslavil. Až teď se k tomu zase pomalu vracím,“ uvedl syn Bartošové v rozhovoru pro iDnes.cz.

Na motivy života známé zpěvačky vznikl úspěšný seriál Iveta. Scenárista a režisér minisérie Michal Samir se Štaidlem samozřejmě vše pečlivě konzultoval. „Bylo to emociálně složitější, když jsem to četl, ale člověk v sobě musí všechno přijmout a jít dál,“ řekl o seriálu v pořadu Život ve hvězdách TV Nova Artur, který mimo jiné popsal, že smrt mámy raději vytěsnil, protože se jednalo o příliš silný emociální zážitek.


Soukromí si střeží

Během let, kdy Artur žil u svého otce, vystudoval hotelnictví, chvíli se živil jako barman a založil metalovou kapelu Behind the Mirror (Za zrcadlem), která se před několika lety rozpadla. Prošel také obdobím hledání své životní cesty, během níž dokonce prodával vodní dýmky, byl vedoucím provozu i domovníkem. Byť se snaží zbavit své minulosti, občas ho dožene, jako třeba během sporu s Josefem Rychtářem, posledním mužem Bartošové. Ten totiž nechce vydat urnu s ostatky pěvkyně jejímu synovi.

Podle informací na Instagramu momentálně Artur studuje psychologii a v nové životní cestě mu zřejmě pomáhá i dědictví po tatínkovi Ladislavu Štaidlovi, který zemřel roku 2021 na zdravotní komplikace spojené s těžkým průběhem covidu, se kterým se před svou smrtí potýkal. Své soukromí si jinak Artur velmi střeží, naposledy se objevil na dubnové premiéře druhé série Ivety po boku své partnerky Karolíny, se kterou tvořil pár tři roky. Jak ale nedávno přiznal, je opět single.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy