Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Krutý osud zpěvačky Věry Bílé: Propadla automatům, přišla o syna i manžela a skončila na ubytovně

Krutý osud zpěvačky Věry Bílé: Propadla automatům, přišla o syna i manžela a skončila na ubytovně
Zdroj: profimedia
VÝROČÍ ÚMRTÍ
Dnes tomu jsou už dva roky, co zemřela Věra Bílá. Ta byla romskou hudební legendou, která se se svou kapelou Kale proslavila po celém světě. Ovšem místo toho, aby v hudbě i nadále pokračovala, tak se slibně rozjetou kariérou předčasně sekla a propadla automatům. Hodně ji poznamenaly také dvě velmi tragické události, kterou zpěvačku potkaly krátce po sobě. Co se stalo?

Věra Bílá, rozená Giňová, přišla na svět v Rokycanech do rodiny, v níž bylo sedm dětí. Hudbu a zpěv milovala natolik, že se z hudebního a pěveckého samouka stala zpěvačkou, která se proslavila ve všech koutech světa.

Věra Bílá a skupina Kale

Se svou skupinou Kale vystupovala po celé Evropě a vyzkoušela si také pódia v USA, Kanadě nebo třeba Japonsku. Spolupracovala i s romskou zpěvačkou a hudebnicí Idou Kelarovou

Fanoušci Věry Bílé mají neustále v paměti její největší hit Paš o Paňori, ve kterém zpěvačka vzpomíná na svou maminku.

Korpulentní romská zpěvačka však v roce 2006 se svou hudební kariérou sekla. Pro portál idnes.cz pak přiznala, že důvodem k ukončení kapely Kale byl její syn. „On se zamiloval do dcery jednoho z mých spoluhráčů. Holka otěhotněla a dala to pryč a oni za to synovi hrozně nadávali. Od té doby začal kouřit trávu a šlo to s ním z kopce,“ prozradila Bílá, která se od roku 2011 potýkala s velkými finančními problémy.

Věra Bílá přišla o syna i manžela

Věra Bílá propadla automatům a měla dluhů až nad hlavu. Vše dokonce zašlo až tak daleko, že zpěvačka skončila na ubytovně. Během této životní etapy navíc přišla o adoptivního syna, který ve svých 33 letech zemřel na předávkování drogami a zanechal po sobě dvě děti. Bílá se však s touto verzí nesmířila a až do konce svého života si myslela, že jejího syna někdo zabil.

Strastiplné období však pokračovalo i nadále a půl roku po smrti syna odešel na druhý břeh i Věřin manžel. Její složité období v osobním a finančním životě tak pokračovalo i nadále. „V tu chvíli to vzdala. Už nic neřešila, ani to, jak a kde žije, protože neměla pro koho. I když pořád měla vnoučata,” uvedl pro radiozurnal.rozhlas.cz muzikant Milan Kroka, který měl ke zpěvačce velmi blízko.

Věra Bílá zemřela na infarkt

Bílá na tom byla tak zle, že když v show Tvoje tvář má známý hlas Ivana Chýlková vystoupila právě jako Věra Bílá, tak samotná Bílá po televizi Nova požadovala odškodné ve výši jednoho milionu korun za zostuzení.

Když už jí ale nepomohlo ani toto, tak se rozhodla, že se vrátí zpět na hudební scénu. Její plánované evropské turné však ztroskotalo. V únoru roku 2019 ještě stihla vydat píseň s Janem Bendigem a Milanem Krokou, jenže o měsíc později ji postihl infarkt, kterému nadobro podlehla. Bylo jí 64 let.

Krátce předtím přitom byla ještě plná sil. „Měla elán, chuť, tančila, zpívala, byla plná energie. Nepochybovali jsme o ní,” dodal Kroka.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy