Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Krutý osud Zdeny Hadrbolcové. Po úmrtí partnera zůstala na vše sama, děti nikdy neměla

+ Dalších 7 fotografií

V pondělí otřásla hereckým světem zpráva o úmrtí Zdeny Hadrbolcové. Jak informoval portál Blesk, v poslední době na tom herečka nebyla dobře a trápily ji vleklé zdravotní problémy. Jaký osud ji potkal a kteří muži sehráli v životě představitelky pekařky Růženky ze seriálu Ulice tu nejdůležitější roli?

Po vleklých zdravotních komplikacích nás navždy opustila Zdena Hadrbolcová, představitelka pekařky Růženky z nekonečného seriálu Ulice. Jak informoval portál Blesk, v posledních měsících na tom nebyla zdravotně dobře. Životní osud úspěšné herečky byl krutý, nikdy neměla děti a po úmrtí partnera byla v posledních letech na vše sama.


Důležitou roli v životě úspěšné herečky sehráli dva muži. Svou první lásku potkala hned na studiích. Po nepříliš dlouhé známosti se vzali, ovšem manželství se studentskou láskou brzy skončilo rozvodem. Druhým, tentokrát již jejím osudovým mužem, se stal známý kameraman a dokumentarista Jiří Průcha, za kterého se však nikdy neprovdala. „Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna,“ prozradila deníku Sedmička.

Hadrbolcová děti nechtěla

Hadrbolcová chtěla žít život bez jakýchkoli závazků, a i proto nikdy neměla děti. "Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych měla děti a ony se třeba nepovedly. Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké," svěřila se témuž deníku. Důležitým faktorem bylo i to, že Jiřího potkala příliš pozdě. "Možná, že kdybych Jiřího potkala o něco dříve nebo byla jiná doba..." dodala.


Po úmrtí Jiřího Průchy zůstala na vše sama. "Takže mi vlastně ani neměl kdo přát, když jsem bezdětná a můj celoživotní druh zemřel. Jsem už stará a nikoho nezajímám," prohlásila tehdy pro Blesk. Hadrbolcová na vše zcela rezignovala a uzavřela se před celým světem. Nebrala telefony a ani nevyzvedávala poštu. S bratrem, jediným pozůstalým členem její rodiny, se nestýkala.

V posledních letech byla zcela sama

V 85 letech se jí stala samota osudnou. V závěru minulého roku prodělala cévní mozkovou příhodu a pouze díky návštěvě přátel se dostala včas do nemocnice. Herečku našli v žalostném stavu a okamžitě ji dopravili do nemocnice. "Našli ji částečně ochrnutou a s očima v sloup. V podstatě ji zachránili," uvedl její známý pro redakci eXtra.cz.

Od té doby se snažila dostat z nejhoršího a pobývala v LDN. I tam prožívala velmi smutné časy. Zatímco za ostatními chodily hojně návštěvy, oblíbenou českou herečku nepřišel navštívit v podstatě nikdo. "Jak jsem se teď dozvěděl, do nemocnice prý za ní prakticky nikdo nechodil. Nikoho tam vlastně nemá, jenom pár kamarádů," dodal tehdy Zdenin známý pro naši redakci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy