Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Krutý osud spisovatelky Simony Monyové (†44): Znásilňování, týrání a brutální vražda

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
příběh
Spisovatelka Simona Monyová byla kreativní duší, jejíž knížky milovala spousta čtenářů ze všech koutů Česka. Před osmi lety ale byla její kariéra ukončena tím nejkrutějším způsobem - Monyovou zavraždil její vlastní manžel a někdejší kameraman České televize Boris Ingr (53), který jí zasadil šest ran nožem. Ingr navíc spisovatelku údajně dlouhodobě týral a dokonce i znásilňoval.

Romány psané Simonou Monyovou se těšily a stále těší velkému úspěchu. Od kruté smrti spisovatelky uběhlo už 8 let a knížky, při jejichž tvorbě čerpala z vlastních zkušeností, se i dnes prodávají ve velkém. Nikdo ale netušil, že v jejích posledních řádcích bylo i volání o pomoc. Čtenářům neúspěšně naznačovala, že ji manžel Boris Ingr léta znásilňuje a týrá.

Stejně jako další týrané ženy i Monyovou stála její mlčenlivost život. Kdyby se někomu svěřila s tím, co se u ní doma za zavřenými dveřmi děje, mohla by dnes ještě psát a především žít. Psala se středa 3. srpna 2011, když se mezi spisovatelkou a jejím manželem strhla hádka předcházející definitivnímu konci. Boris Ingr, s nímž Simona vlastnila knižní nakladatelství, se rozčílil tak, že popadl nůž a šesti ranami ji zavraždil. Potom přivolal pomoc, bodl i sám sebe a vyskočil z okna.

To, že záchranáře poslal po příjezdu nejprve k Monyové, mu pomohlo ke snížení trestu o 3 roky. Z původních 18 let za katrem se nakonec stalo roků 15. Tento trest byl Ingrovi definitivně potvrzen v březnu roku 2013.

Po Simoně zůstali dospělí synové Michal (31) a Dominik (26), o nejmladšího Šimona (15) se stará jeho obětavá teta. Od otce, který je připravil o maminku, však nemají pokoj, ani když je ve vězení. Údajně neustále napadá návrhy na zbavení rodičovských práv a zpoza mříží se zapojuje do manipulování s domem na okraji Brna, který ještě nedávno nabízela jistá realitní kancelář za více než 8 milionů korun.

Související články

Další články