Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Krutý osud Simony Postlerové: Syn trpí těžkým autismem, milovaného muže jí vzala rakovina

Krutý osud Simony Postlerové: Syn trpí autismem, manžela Zdeňka Hráška jí sebrala rakovina
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
smrt herečky

Herecký svět zasáhla smutná zpráva o úmrtí Simony Postlerové. Oblíbená herečka byla nalezena bez známek života v bytě na Vinohradech, a to v pouhých 59 letech. Ačkoli se ve společnosti objevovala povětšinou s úsměvem na tváři, život se s ní nemazlil, jak přiznala pro deník Blesk. 

Celé Česko oblétla zpráva o náhlém úmrtí herečky Simony Postlerové, která odešla v pouhých 59 letech. Málokdo ví, že život Simony byl protkán hned několika neštěstími, o čemž promluvila pro deník Blesk. Zanechala po sobě autistického syna a musela se v životě vyrovnat se ztrátou svého manžela, který zemřel na rakovinu.


U jejího syna Damiána se totiž v jeho 13 letech projevil autismus, konkrétně pak Aspergerův syndrom, schizofrenie a paranoia. "Jako by dostal mrtvici, najednou přestal mluvit, uzavřel se do sebe a přestal komunikovat. Zhoršil se ve škole, namísto jedniček začal nosit pětky. A to za věci, které věděl, jen je nedokázal říct,“ vzpomínala na nejhorší moment ve svém životě.

Damián začal mít nekontrolovatelné záchvaty agrese a byl nebezpečný sám sobě i svému okolí. Od 14 let pobýval syn v různých nemocnicích, než došlo alespoň k částečnému zlepšení stavu, což se naštěstí také stalo. "Bylo to opravdu šílené. Choval se jako blázen," řekla otevřeně Radiožurnálu, který již zmiňovaný deník citoval. "Teď už ho mám dva a půl roku doma a myslím, že jsme se spolu naučili žít. Syn mě naučil trpělivosti, uvedla v roce 2016 herečka.

Bolestná ztráta manžela

Aby toho nebylo málo, Simona se musela před osmi lety vyrovnat se ztrátou svého milovaného manžela Zdeňka Hráška. "V neděli večer Zdeňkovi spadl cukr v krvi, upadl do kómatu a musel být převezen do nemocnice, kde následně rakovině podlehl,“ řekla tehdy. Zdeněk Hrášek rakovině podlehl v roce 2016.


Se svým milovaným manželem byla do poslední chvíle a ještě při převozu do nemocnice ho držela za ruku. "Zdeňka jsem držela za ruku a modlila se. Nejsou to lehké chvíle. Teď sedím s dětmi doma, držíme se za ruku a vzpomínáme na krásné chvíle se Zdeňkem. A nebylo jich málo," promluvila herečka o své lásce, se kterou měla kromě syna Damiána i dceru Janu Magdalénu. Ta se nedávno vdala a ze Simony by brzy udělala babičku, na což se herečka velmi těšila. Bohužel se toho nedožila.

Zpráva o jejím úmrtí přišla jako blesk z čistého nebe. Do domu, kde herečka bydlela, vyrazila policie a záchranka kolem jedné hodiny v neděli odpoledne, už jí ale nebylo pomoci. "Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Podle informací Blesku byla onou ženou právě oblíbená herečka.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy