Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Krutý osud Sharon Tate: Brutální vražda herečky v 8. měsíci těhotenství měla být kamufláž

Sharon Tate zemřela rukou vrahů z Mansonovy rodiny. Krásná manželka Romana Polanského byla v 8. měsíci těhotenství.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ
Sharon Tate byla oblíbenou americkou herečkou a modelkou. Měla našlápnuto k velké kariéře, jenže její život vyhasl příliš brzy. Zemřela ve svých 26 letech, v osmém měsíci těhotenství, poté, co se stala obětí hrůzostrašného činu. Její smrt měli na svědomí přívrženci zfanatizovaného kultu Charlese Mansona.

Sharon Tate se narodila v roce 1943 v Dallasu. Její otec byl majorem americké armády, a tak Sharon jako malá hodně cestovala. Střední školu vystudovala v Itálii, stále více ji to ale táhlo k filmovému průmyslu.

Sharon Tate a Roman Polanski

Sharon, která by dnes oslavila 78 let, byla vždy krásná, a tak nebylo divu, že ji začali obsazovat v reklamách a malých seriálových rolích. Prvním filmem, ve kterém na sebe výrazně upoutala pozornost, byl snímek Eye of the Devil, následně byl natočen dokument All Eyes on Sharon Tate a z mladé americké herečky se rázem stala hvězda.

Tate se zasnoubila s kadeřníkem filmových hvězd Jayem Sebringem, jenže během castingu na film Ples upírů poznala režiséra Romana Polanského, se kterým se zapletla. Jejich vztah nabíral na intenzitě, a tak Sharon zrušila zasnoubení se Sebringem a v roce 1968 si v Londýně vzala Polanského.

Ve stejném roce se blýskla ve filmu Údolí panenek, za což byla nominována na Zlatý glóbus Sharon Tate měla nakročeno k zářivé kariéře, jenže v srpnu roku 1969 její život předčasně vyhasl.

Těhotná Sharon Tate byla brutálně zavražděna

Sharon si s Polanským pronajala dům s výhledem na Los Angeles, uznávaný režisér byl ale často na cestách. Osmého srpna jí dělali společnost Wojciech Frykowski, jeho přítelkyně Abigail Folger a bývalý snoubenec Jay Sebring, se kterým zůstali přátelé. Tato čtveřice si vyrazila na večeři, po návratu domů je ale čekal masakr. U domu, ve kterém právě byli, totiž zastavili příznivci Charlese Mansona, jenž své následovníky přesvědčil k tomu, aby onu čtveřici zavraždili. Měl totiž za to, že když to bude vypadat tak, že bohaté bílé lidi zabili černoši, tak odstartuje rasová válka.

Mansonovi stoupenci nejdříve zavraždili Stevena Parenta a poté vtrhli do domu, kde ve svém běsnění pokračovali. Nikdo, kdo byl v domě, jejich řádění nepřežil. Za oběť tak padla i Sharon Tate, která v té době byla v osmém měsíci těhotenství. „Prosím, nezabíjejte mě. Nechci zemřít, chci žít. Chci mít své dítě. Chci mít své dítě," křičela Sharon v době masakru. „Koukej, děvko, to mě vůbec nezajímá. Je mi fuk, že budeš mít dítě. Radši se připrav. Chcípneš a mě to vůbec nebude mrzet,“ odpověděla ji chladně Susan Atkinsová, jedna z vražedkyň, a Sharon byla krátce poté po smrti.

Charles Manson a jeho stoupenci byli o dva roky později odsouzeni k trestu smrti, což se však po změně zákona změnilo v doživotí. Před třemi lety pak Manson ve vězení zemřel. Celý děsivý příběh se stal také námětem několika knih a filmů. Dokonalým příkladem je snímek Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, v němž si roli Sharon Tate zahrála Margot Robbie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy