Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Krutý osud Růženky z Ulice Zdeny Hadrbolcové: Další rána po mrtvici. Zůstala úplně sama, už nikoho nemá

Zdena Hadrbolcová v roce 2017.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 5 fotografií
OSAMĚLOST

Pekařka Růženka z Ulice Zdena Hadrbolcová (85) se nyní v LDN snaží dostat z nejhoršího po mrtvici, kterou prodělala v závěru minulého roku. Jenže kromě toho, že ji tíží zdravotní neduhy související s vysokým věkem, má ještě jeden smutný problém. „Nikoho už nemá,“ říkají její přátelé utrápeně.

Zdena Hadrbolcová: Nikdy nechtěla děti

Je až paradoxní, že herečka Zdena Hadrbolcová, která tak často ztvárňovala laskavé maminky, například v oceňovaném snímku Už zase skáču přes kaluže, sama nikdy tuhle roli nepoznala. Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní děti. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city,“ svěřila se před časem v týdeníku Sedmička.

Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly... Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké,“ pokračovala. Možná ještě budu litovat, že jsem neměla děti. Teď bych mohla být babičkou - a to by se mi líbilo. Možná kdybych Jiřího ​(životního partnera, který již zemřel – pozn. red.) potkala o něco dřív nebo byla jiná doba,“ dodala před třemi lety.

To se ukázalo i loni, když slavila pětaosmdesátiny. „Takže mi vlastně ani neměl kdo přát, když jsem bezdětná a můj celoživotní druh zemřel. Jsem už stará a nikoho nezajímám,“ prohlásila loni zkroušeně pro Blesk. Podle kamarádů ale už tehdy nebrala telefony a nevyzvedávala poštu, takže nevěděla, kolik lidí na ni myslelo.

Žádné návštěvy

Právě teď, v úctyhodném věku a při nemoci, se ukázalo, jak moc chybí pomocná ruka, když nejsou potomci a příbuzní. Podle informací eXtra.cz má ještě bratra. „Jenže s tím se nestýká,“ prozradil nám známý Hadrbolcové.

„Jak jsem se teď dozvěděl, do nemocnice prý za ní prakticky nikdo nechodil,“ pokračoval. „Nikoho tak vlastně nemá. Kromě kamarádů,“ dodal. Podle některých zdrojů se o ni ale minimálně dříve měla starat alespoň pečovatelka.

Naštěstí přátel je i dnes dost a právě ti pomohli, když se ji rozhodli na závěr roku navštívit a našli ji ve zbědovaném stavu. Návštěva ji našla částečně ochrnutou a s očima v sloup. V podstatě ji zachránili. Hned jí volali rychlou. Jenže v takovém případě, kdy jde o cévní mozkovou příhodu, je třeba se co nejdříve dostat do rukou lékařů. Záchranka ale uspěla až u třetí nemocnice,“ potvrdily nám již dříve věrohodné zdroje.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy