Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Krutý osud princezny ze zlatou hvězdou. Marie Kyselková skončila na vozíku, zemřela v osamění

Marie Kyselková v legendárním kožíšku.
Zdroj: Československý státní film
+ Dalších 8 fotografií
Krutý osud

Marie Kyselková (†83) alias princezna Lada z pohádky Princezna ze zlatou hvězdou nebyla celý život v záři reflektorů, jak si možná všichni mysleli. Role v pohádce ji sice dostala na výsluní, ale byla to také jediná slavnější role, kterou si Marie zahrála. Poté už herectví pověsila na hřebík a věnovala se jiným věcem. S oslavou osmdesátky přišly nejen zdravotní problémy, ale také bolesti, na které ale moc zřetel nebrala. Herečka naposledy vydechla v roce 2019, kdy ji našli bezvládnou její dcera Žofie a přítel Ivo Niederle. 

Ne všechny pohádky mají vždy šťastný konec. Marie Kyselková alias princezna Lada je přesně tento případ. Předtím, než ji diváci mohli vidět v pohádce Princezna ze zlatou hvězdou, se chtěla věnovat modelingu. Když se odstěhovala z Brna do Prahy, tak si ji ale vyhlédl režisér Jiří Sequens a Lada byla na světě.

Po dětech se k herectví nevrátila

U herectví ale Marie nezůstala. Vlastně se jednalo o její jedinou slavnou filmovou roli. Během natáčení totiž už byla těhotná se svým prvním manželem Petrem Haničincem. Jenže ten ji, dle jejích vlastních slov, začal zahýbat, do toho se přidala žárlivost a rozvod byl zkrátka nevyhnutelným. Její druhý manžel byl zubař Vladimír Demek, se kterým měla herečka ještě další dvě dcery Alžbětu a Žofii. Rozhodla se proto s herectvím skončit a věnovat se rodině a třem dětem.

Marie si musela vydělávat jinými způsoby. Sice v Brně studovala práci zdravotní sestry, ale nakonec se živila například vyráběním figurek z plsti nebo jako vrátná na strahovských vysokoškolských kolejích. Drsné okamžiky přišly s příchodem osmdesátky. Herečka začala trpět velkou bolestí nohou, až jí dělal problém samotný pohyb. Proto využívala invalidní vozík pro komfortnější způsob. Střídavě tak bydlela u sebe doma nebo v léčebně v Bohnicích. Po smrti druhého manžela to doma prý psychicky nezvládala.

Úmrtí Marie Kyselkové

Kyselková zemřela v roce 2019, kdy ji našla její dcera Žofie bezvládnou u sebe doma. O smrti slavné princezna Lady se ještě poté přišel přesvědčit její dobrý kamarád, herec Ivo Niederle, který bydlel ve stejném domě. "Měl jsem klíče a tak jsem otevřel, odpočívala po snídani, už ale nedýchala," řekl tehdy Ivo pro deník Blesk.

Na její pohřeb ale z řad českých celebrit skoro nikdo nedorazil. Byl totiž uspořádán tajně v Olšanských hřbitovech v Praze. Ivo Niederle tenkrát o posledním rozloučení ani nevěděl, jak sdělil sám pro eXtra.cz. "O pohřbu jsem se zatím nic nedozvěděl. Už patrně byl a zřejmě ho utajili. Nanynce se ulevilo," řekl tehdy pro eXtra.cz.

Legendární princeznu Ladu si můžete připomenout dnes na Nově od 20:20.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy