Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Krutý osud Prince: Ztráta syna, drogy a AIDS

Krutý osud Prince:  Ztráta syna, drogy a AIDS
Zdroj: Warner Bros
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Dnes uplynulo přesně pět let od okamžiku, co tento svět opustil legendární zpěvák Prince. Kolem jeho smrti je však stále plno nejasností. Na veřejnost dokonce vyplulo, že půl roku před svou smrtí měl údajně zjistit, že onemocněl nevyléčitelnou nemocí AIDS. Kvůli členství ve svědcích Jehovových však nechtěl podstoupit žádnou léčbu…

Americký zpěvák Prince Rogers Nelson neměl zrovna nejjednodušší dětství. Když mu bylo devět let, tak se jeho rodiče rozvedli. Poté měl problémy s otčímem a začal utíkat z domova, protože chtěl zůstat bydlet u svého otce. Tam nějakou dobu i pobýval do doby, než jej otec vyhodil z domu na ulici.

Princeovi zemřel syn

Prince se našel v hudbě a po celou dobu své kariéry si vše psal, nahrával a produkoval sám. I tohoto legendárního zpěváka potkaly vzestupy a pády, on se ale nikdy nevzdal a dokázal prodat přes sto milionů alb. Ve sbírce má dokonce i Oscara za píseň Purple Rain a sedm cen Grammy.

V roce 1996, přesně v den všech zamilovaných, se Prince oženil s o patnáct let mladší tanečnicí Mayte Garciou, která mu ještě stejného roku porodila jediného syna jménem Boy Gregory. Po narození se však zjistilo, že miminko trpí Pfeifferovým syndromem a kvůli této vývojové vadě nemohlo dýchat bez přístrojů. Lékaři byli bohužel bezradní a zpěvákův syn žil pouhý týden. Princeovo manželství tak těžkou ránu neuneslo a bylo rozvedeno přesně v den jejich třetího výročí.

Zpěvák se oženil i podruhé a v roce 2001 si vzal Manuelu Testolini, ovšem ani toto manželství nemělo dlouhého trvání a po pěti letech skončilo rozvodem.

Měl Prince AIDS?

Prince nadále pokračoval ve své rozjeté kariéře a plánoval budoucnost. V roce 2016 byl však nalezen mrtvý ve svém nahrávacím studiu. Po soudní pitvě bylo zjištěno, že příčinou smrti bylo předávkování opiáty – omylem. Ještě den předtím byl totiž údajně plný života a užíval si na jedné taneční party, kde dokonce zahrál svou novou skladbu. Po jeho smrti ale nejmenovaný blízký zdroj zpěváka uvedl, že Prince byl nemocný. Půl roku před jeho odchodem na druhý břeh měl prý zjistit, že má AIDS.

Jenže Prince patřil k jehovistům, a tak léčbu odmítl. Údajně prý věřil, že bůh vyslyší jeho modlitby a zachrání ho. Jestli měl Prince opravdu AIDS, to už se ale nikdy nikdo nedozví. Toto tajemství si totiž neobyčejný zpěvák, který se dožil 57 let, vzal s sebou do hrobu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy