Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Krutý osud mladé ženy: Z břicha jí musejí odsávat 23 litrů tekutin, nemoc si zavinila sama

Jo vypadá jako těhotná, ale není to nic jiného než 23 litrů tekutin.

Když jde pětatřicetiletá Jo na autobus, lidé ji na zastávce pouštějí sednout, stejné je to v autobuse. Jo je totiž ve vysokém stupni těhotenství a každou chvíli porodí. To si tedy aspoň myslí lidé okolo, ale Jo těhotná rozhodně není a žádné dítě na cestě ani nebude.

Jo má totiž těžkou cirhózu jater a není ani jisté, jestli ji transplantace udrží na živu. Zavinila si ji těžkým pitím, ale ani vyléčení z alkoholismu jí nepomohlo. Několik zdravotních indispozic se postaralo o to, že Jo těžce onemocněla a každé tři týdny musí dojíždět do nemocnice na velmi bolestnou proceduru, kde jí z břicha odčerpají 23 litrů tekutin.

Protože její játra nepracují správně, tekutiny, respektive odpad obsahující toxiny, se jí usazují v břiše a přímo ji ohrožují na životě. Dvanáct litrů tekutin z ní doktoři vypustí během osmi hodin a po celé proceduře je Jo lehčí asi o devatenáct kilo.

Jo ví, že moc šancí na dlouhý život nemá, a přestože ji nikdo nenutil pít, cítí se jako oběť. Než onemocněla, pracovala pět let v baru, doslova dle svých slov obklopená alkoholem. Nedokázala odolat a zahájila kariéru těžkého pijana. Dokázala kromě jiného zvládnout tři lahve vína denně.

Související články

Další články