Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Krutý osud Ivánka: Eduard Izotov z Mrazíka skončil ve vězení a nakonec v blázinci

Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Dalších 9 fotografií
nemoci
"Před naší, za naší, cesta má, ať nepráší. Hej!" Tenhle popěvek zná v České republice úplně každý a společně s ním i nesmrtelnou pohádku Mrazík. Hlavní hrdina Ivánek, který si to prozpěvoval spolu s "když se dívám na sebe, tak se musím pochválit", měl však dosti dramatický osud.

Život herce Eduarda Izotova neskončil zdaleka takovým happyendem jako ten Ivánka. Přestože se mu dle první manželky Ingy Budkevičové pečlivě pěstěným vzhledem a třeba i poctivostí podobal, ona s ním vydržet nedokázala. Zároveň měl být totiž i líný a rozmazlený, a tak se manželé po dvaceti letech vztahu rozešli.

Ruský krasavec z legendární pohádky Mrazík si sice ihned našel náhradu, ale zároveň tím odstartoval i pád na dno. Společně s novou ženou si totiž chtěli pořídit chatu, a tak se pokusil udat v Moskvě na ulici 1000 ulitých dolarů. Zatkla ho policie a i přes přímluvu hereckých kolegů strávil dva a půl roku za mřížemi.

7 mozkových příhod

Vězení se na Eduardovi nevratně podepsalo. Jeho herecká kariéra byla u konce a po padesátce ho navíc postihlo 7 mozkových příhod. Izotov skončil v blázinci plně upoután na lůžko a prakticky ani nepoznával své nejbližší. Zemřel 8. 3. 2003 ve věku 66 let.

V době natáčení pohádky z roku 1964 bylo herci osmadvacet a v češtině je hlasem Ivánka princ Radovan z Princezny se zlatou hvězdou Josef Zíma Ani Nastěnka nedopadla nejlépe Její manželství se rozpadlo a jediný syn se raději odstěhoval k otci.

Související články

Další články