Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Krutý osud krásky s laníma očima: 10 tajemství ze života úchvatné Audrey Hepburn

Audrey Hepburn: 10 tajemství ze života krásky s laníma očima
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Audrey Hepburn je považována za jednu z nejkrásnějších hereček všech dob. Dostala se až na vrchol slávy, její život však nebyl vůbec jednoduchý a ona skrývala řadu tajemství. My jsme pro vás některá z nich odhalili.


Krásná britská herečka Audrey Hepburn, která by dnes oslavila 92 let, se narodila v belgickém Bruselu. Když jí bylo šest let, tak se její otec přestěhoval do Anglie, ona ale zůstala s matkou v Nizozemsku a po konci druhé světové války odešla do Londýna.

V Anglii se začala seznamovat s uměním, dostala se k baletu a okusila i herectví, v němž později tolik vynikala. V roce 1953 zazářila ve snímku Prázdniny v Římě, za což také získala Oscara. Blýskla se i v dalších filmech, mezi něž patří i Snídaně u Tiffanyho, a vysloužila si řadu dalších cen. Její život byl však provázen i řadou dalších zajímavostí. Tady jsou.

Otec pocházel z Úžic

Otcem Audrey Hepburn byl bankéř Joseph Ruston, který se narodil na našem území. Konkrétně ve středočeské obci Úžice, kde jeho rodina vlastnila cukrovar Jon J. Ruston. Později však sympatizoval s fašistickým režimem.

Trpěla hladem

Audrey Hepburn vyrůstala za války. V těžkých časech trpěla hlady, jedla například suchary pro psy, což později přerostlo ve fobii z hladu. Ve zbytku života se proto přejídala a ujížděla na čokoládě nebo těstovinách.

Bála se vody

Hlad však nebyl tím jediným, co ji děsilo. Audrey se také šíleně bála toho, že se utopí. O to těžší pro ni bylo natočit bazénovou scénu ve snímku Dva na cestě, v níž ji její parťák hodil rovnou do vody.

Pracovala v nevěstinci

V roce 1940 se Audrey málem zhroutil svět. Němci ji totiž odvlekli do vojenského nevěstince a ona se bála toho, že se bude muset živit vlastním tělem. Měla ale štěstí, pracovala totiž v kuchyni, ze které se jí navíc povedlo utéct.

Byla vášnivou kuřačkou

Stejně jako řada slavných hereček tehdejší doby, i Audrey Hepburn propadla cigaretám. S těmi začala už ve svých patnácti letech a údajně vykouřila až tři krabičky denně. Cigarety jí měly vynahradit společnost a sociální kontakty, které nenavazovala kvůli své introvertní povaze.

Dobrovolnice v nemocnici

Audrey Hepburn byla vždy velmi aktivní. Pracovala například jako dobrovolnice v nizozemské nemocnici, ve které pomáhala zraněným vojákům. Právě tehdy potkala Terence Younga, který o dvacet let později režíroval film Wait Until Dark, v němž hrála.

Byla v odboji

Ještě jako teenagerka se Audrey Hepburn zapojila do nizozemského protinacistického odboje. Audrey v průběhu druhé světové války doručovala dopisy a balíčky a také potají tančila, čímž na tyto aktivity získávala finanční prostředky.

Netradiční mazlíček

Audrey Hepburn měla také hodně ráda zvířata. Pořídila si proto pejska, k němu ale měla netradičního parťáka - srnce Pippina, do něhož se zamilovala během natáčení snímku Zelené království. Srnce si původně vzala na pár dnů domů, aby se před filmem sblížili, nakonec už si ho ale nechala.

Byla dvakrát vdaná

Krásná herečka Audrey Hepburn se dvakrát vdala. Jejím prvním manželem se stal herec Mel Ferrer, jehož ženou byla v letech 1954 až 1968. O rok později si pak vzala psychiatra Andreu Dottiho, s nímž byla do roku 1981. Audrey měla také dva syny, kterými jsou Luca Dotti, Sean Hepburn Ferrer.

Zabila ji rakovina

Závěr svého života měla Audrey hodně těžký. Trpěla totiž vzácnou formou rakoviny střev a po chemoterapii zamířila do hospicové péče do svého švýcarského domu, v němž v lednu roku 1993 ve spánku zemřela. Dožila se 63 let.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy