Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Krutý osud Kelly Preston: S Travoltou tragicky přišli o syna, sama prohrála boj s rakovinou

Kelly Preston přišla o syna, o život ji připravila rakovina
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Bývalá herečka a modelka Kelly Preston by dnes oslavila 60 let. Těch se ale bohužel nedožila, v roce 2020 totiž prohrála boj s rakovinou prsu. Byla manželkou Johna Travolty, se kterým prožívala jak krásné, tak i složité chvíle. Jedna z nich přišla, když jim zemřel tragicky syn Jett. Jak se poté Preston svěřila pro portál E-news, nejstarší z jejich dětí trpělo autismem.

Americká herečka a modelka Kelly Preston pochází z Havaje. Jako malá se s rodinou často stěhovala, a tak nějakou dobu žila i v Iráku nebo Austrálii. A u protinožců si jí všiml modelingový fotograf, který se jí snažil pomoct, aby se uchytila jako modelka.

Kelly Preston a John Travolta

Za peníze z této branže si Kelly zaplatila výdaje na studium. Svůj filmový debut zažila se snímkem Deset minut do půlnoci, kde byl jejím hereckým kolegou Charles Bronson. Zahrála si také ve filmech Dvojčata, Jerry Maguiere nebo Hra snů.

Krásná žena měla v průběhu let po svém boku herce Georege Clooneyho nebo Charlieho Sheena, se kterým byla dokonce zasnoubená. Sheen jí ale nešťastně postřelil, a tak z veselky sešlo.

Jejím prvním manželem se stal herec Kevin Gage. Toto manželství však vydrželo jen pár let. Jejím osudovým mužem se nakonec stal oblíbený herec John Travolta, se kterým si zahrála ve snímku Bojiště Země: Sága roku 3000.

Přišla o syna

Travoltu si vzala za muže v roce 1991 a měli spolu tři děti – prvorozeného Jetta, dceru Ellu Bleu a syna Benjamina. Travolta s Preston ale jedno ze svých dětí přežili.

Nejstarší Jett měl během rodinné dovolené na Bahamách záchvat, nešťastně se udeřil o vanu a zemřel. Bylo mu přitom pouhých 16 let. Poté slavný pár přiznal, že jejich syn byl autista a záchvaty měl daleko častěji. „Byl autista. Měl záchvaty, a i když byl velmi mladý, měl Kawasakiho syndrom," cituje Kelly Preston E-News.

Kelly Preston věřila, že autismus a záchvaty přispěly k Jettově smrti. Ale taky byla přesvědčená, že byly způsobeny několika faktory, včetně Kawasakiho syndromu i komplikacemi z jejího „rychlého a těžkého“ porodu a užívání antibiotik při kojení. Jett podle ní dostal infekci kvasinkami Candida, kterou některé studie spojují s příznaky autismu.

Kelly Preston zemřela na rakovinu

Těžce situaci nesl i Travolta. „Nejhorší věc, která se mi kdy v životě stala,“ popsal okamžiky po synově smrti BBC. „Pravdou je, že jsem nevěděl, jestli to zvládnu. Život už pro mě nebyl zajímavý, takže mi trvalo hodně, než jsem se dal zase dohromady,“ svěřil se a zároveň přiznal, že mu těžkou životní etapu pomohla překonat hlavně scientologická církev.

Preston a Travolta tvořili spokojený pár, herečka však v létě roku 2020 zemřela. Ve svých 57 letech prohrála boj s rakovinou prsu. „Je pro mne velmi těžké oznámit vám, že moje krásná žena Kelly zemřela po dvouleté bitvě s rakovinou prsu. Bojovala statečně, obklopena láskou a podporou spousty lidí,“ napsal na Instagramu John Travolta.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy