Klára Pollertová-Trojanová před lety vystřihla roli krásné Evy Málkové v komedii Vrať se do hrobu. Ve snímku, který mezi diváky dodnes patří k oblíbeným, si zahrála po boku Milana Šteindlera nebo Dany Batulkové (60).

Z filmu si ji pamatujeme jako vysmátou krásku, jenže osud ji ve skutečném životě rozdal karty jinak. Manželka Ivana Trojana trpí už několik let depresemi, které neodeznívají. A sama Pollertová-Trojanová je přesvědčená, že už ji budou trápit až do konce života.

Když ji depresivní stavy přepadnou, prochází si peklem. „Jsem vyčerpaná, hlava mi přestává přijímat informace, začnu být popudlivá, agresivní, vytáčí mě maličkosti. Dobré je, když to včas dokážu zarazit a zvolním. Řeknu Ivanovi, že jsem unavená a vypnu. Jenže zvolním na dva dny, oklepu se a pak jedu zase dál,“ svěřila se kdysi pro idnes.cz.

Ve chvílích, kdy má náročnější depresivní období, musí zvyšovat dávky antidepresiv. Přiznala, že jí to pomáhá. Tedy v případě, pokud zaberou. „Člověk vrací do normálního stavu, řekla bych sám do sebe, do své osobnosti,“ popsala pro blesk.cz.

Jedinou radostí v životě herečky zůstává spokojený vztah s Ivanem Trojanem, jenž si neumí vynachválit. Ačkoliv Pollertová-Trojanová štěstí v příštích letech nedokáže představit, třeba přece jenom zvládne jednoho dne deprese porazit. Budeme držet pěsti!