Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Krutý osud dcery Mistra: Dominiku Gottovou její otec (†80) vydědil už v 11 letech

Krutý osud dcery Mistra: Dominiku Gottovou její otec (†80) vydědil už v 11 letech
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
dědictví
Když na zádušní mši v katedrále sv. Víta herečka Jiřina Bohdalová (88) ve své řeči pronesla, že Karel Gott (†80) párkrát naletěl podvodníkům, zřejmě myslela podnikatele Miroslava Provoda (63) a zastřeleného krále podsvětí Františka Mrázka (†47). První jmenovaný se totiž před časem nechal slyšet, že Mistr svoji nejstarší dceru Dominiku (46) vydědil ještě za minulého režimu.

Karel Gott se podle Blesku seznámil s Provodem u jeho rodičů v roce 1980. „Dali jsme se do řeči o autech, pak jsem od něj v průběhu let i několik aut koupil,“ zavzpomínal Provod v tomto týdnu během rozhovoru pro Seznam.

K jejich propojení v rámci obchodu došlo, když před lety koupil od Gotta rodinnou vilu v Jevanech za 170 tisíc marek, což tehdy po přepočtu na koruny bylo 3 400 000. Zajímavostí je, že dům byl ovšem dál psán na Gotta

„Až po Karlově autonehodě v roce 1984, kdy boural na cestě z Mnichova, jsme si řekli, že kdyby se mu něco stalo, tak dům připadne jeho dceři Dominice, a tím bych přišel o spoustu peněz. Karel si to také uvědomil a nechal u notáře sepsat prohlášení, že uznává moji pohledávku ve výši hodnoty jevanského domu. Oficiálně jsem ale vystupoval jako jeho správce. O tom, že mi dům patří, věděli jenom naši společní přátelé, právníci a rodina,“ uvedl Provod po Slavíkově smrti. Což by de facto znamenalo, že Gott poprvé vydědil svoji nejstarší dceru v jejích 11 letech

Následně se Gott do kontaktu s Provodem dostal znovu. Přesněji s jeho právníkem, protože Provod si odpykával tři roky za prodej nelegálního zboží. Provod se proto v kriminále rozhodl, že jevanskou vilu prodá. Říkalo se, že v ní byl sklad pašovaného zboží... „Karel se o mém přání dozvěděl od právníka a mé přání respektoval. Kupce našel můj tehdejší švagr. Dům se prodal za částku převyšující šest milionů, koupil ho státní podnik Narex,“ dodal Provod.

Dominiku před svou smrtí Mistr vyplatil, když jí měl věnovat 100 tisíc eur. Její manžel se ale nechal slyšet, že vdovu po Gottovi chce žalovat. "Chceme 2 miliony eur nebo Bertramku," prohlásil Timo Tolkki. Na jeho slova ale Dominika zareagovala ve smyslu, že Ivanu v plánu žalovat nemá.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy