Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Krutý odchod tatínka Jiřího Pomeje: Byli jak dvojčata, zemřel žalem, míní Andrea

Krutý odchod tatínka Jiřího Pomeje: Byli jak dvojčata, zemřel žalem, míní Andrea
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
BOLEST
Osud si s Jiřím Pomejem starším (†77) a jeho synem (†54), známým hercem, pohrál opravdu nepěkně. Oba potkal stejný osud, během necelého roku oba zemřeli na stejnou nemoc: rakovinu hrtanu a následnou metastázi do kostí. Podle přátel otce umělce starší Pomeje měl se synem až neobvykle silný vztah a tak se na něm podepsal obrovský žal a vidina toho, jak hnusná umí rakovina být.

Jiří Pomeje starší zemřel v polovině března, tedy zhruba rok poté, co jeho známý syn. Příčinu úmrtí jako by někdo opsal z karty jeho potomka.

Hospic

Na posledních několik týdnů ho převezli do hospicu v Prachaticích, kde zemřel. Měl to těžké. O rakovině hrtanu se dozvěděl ještě před smrtí syna, s nímž byl spjatý jak jednovaječná dvojčata, později se přidaly i metastáze v kostech, což byl začátek konce. Na začátku roku už věděl, že to bude těžké, tak přerušil i živnost a snažil se naplno věnovat léčbě. Ale nebyla už žádná šance,“ prozradil eXtra.cz rodinný přítel.

„Taťka Jirku zbožňoval, žil pro něj. Jirka byl jeho druhé já. Jakmile Jirka odešel, muselo to být pro něj neskutečně těžké. Byli na sebe neuvěřitelně napojení, extrémně na sebe vázaní, nebyl den, kdyby spolu nebyli v kontaktu. Musel mu ublížit už jen ten fakt, jakým smutným stylem Jirka umřel,“ řekla eXtra.cz i Andrea Pomeje

Nesmírný žal

„Celé to s ním prožíval, když Jirka odcházel. První vlnu rakoviny ještě ne, to manžel vypadal špatně, a tak jsme se dohodli, že nebudeme jeho maminku a tatínka stresovat a viděli ho vlastně až potom. Podruhé už to všechno zažil na vlastní oči a kůži a jako tátovi mu to muselo strašně ublížit,“ přidala vdova po Jiřím Pomejem mladším.

„Není to lehké a potrvá to dlouho. Stejně si tenhle kámen ponesu do konce života. Věděl jsem, že vyléčení není možné. Bál jsem se každého zazvonění telefonu,“ sdělil nám zdrcený Jiří Pomeje st. po smrti syna.

Hrob

Nyní se řeší, jestli ostatky otce skončí na identickém místě jako jeho syna, na hřbitově v Českých Budějovicích.

„Oba by si určitě přáli, aby mohli být ve stejném hrobě, ale to je teď na Jirkově rodině. Dědičkou je dcera pana Pomeje Petra. Tedy dědičkou… On to měl s financemi podobně složité jako syn. Každopádně dcera měla s otcem komplikovanější vztah, ale věřím, že s tím hrobem jim posmrtně udělá radost,“ dodal rodinný přítel.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy