Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Krutý manželský pár utýral sedmiletou dívku: Jen proto, že holčičce ulétl papoušek

Krutý manželský pár utýral sedmiletou dívku: Jen proto, že holčičce ulétl papoušek
Zdroj: unsplash.com
Týrání dětí
Pákistánská policie se nyní zabývá případem, při kterém byla usmrcena teprve sedmiletá dívka. Manželským párem byla zaměstnávána jako služebná a oheň na střechu dorazil poté, co dítě omylem pustilo z klece drahého papouška. Manželé kvůli tomu dívku týrali, až ji nakonec ubili k smrti.

Celým Pákistánem nyní otřásá případ, při kterém krutý manželský pár zavraždil teprve sedmiletou dívku. Hassan Siddík s manželkou zaměstnali sedmiletou Zohru Šan jako pečovatelku pro jejich stejně starého syna. Rodině dívky pak přislíbili, že Zohře poskytnou vzdělaní a budou se o ni starat jako o vlastní dceru. Bohužel to mělo drastický konec.

Zabili ji

Dívka se dopustila omylu, který ji stál život. Hassan je obchodníkem s drahými ptáky. Když je Zohra krmila, jeden z nich jí vylétl z klece. Pár dívku obviňoval, že drahého papouška vypustila schválně. "Chudák dítě, byla týrána Siddíkem a jeho ženou, kteří ji obviňovali, že pustila na svobodu jednoho ze čtyř papoušků ara," sdělil policejní vyšetřovatel Mukhtar Ahmad podle agentury AFP. Siddík měl dívku kopnout do podbřišku, z čehož Zohra začala silně krvácet. Hassan Siddík zraněnou dívku odvezl do nemocnice v neděli.

Bohužel zranění byla natolik vážná, že jim dívka v pondělí podlehla. Na to konto lékaři zavolali policii. Dvojice byla zatknuta a oba se následně ve vazbě k činu přiznali. Policisté nyní prověřují, zda dívka nebyla mimo jiné i znásilněna.

V Pákistánu jsou navíc zakázané dětské práce. Smrt sedmileté dívky vyvolala v zemi ohromné pobouření. Na sociální síti se dokonce rozjela kampaň #JusticeforZohra, v překladu Spravedlnost za Zohru, kdy lidé požadují ukončení dětské práce a zneužívání dětí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy