Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Krutý leden! Anomálie nad severním pólem přinese brutální mrazy

Zdroj: archiv
Předpověď Počasí
Začátek roku 2019 je poměrně příjemný. Pořádně mrznout začne až od druhé poloviny týdne. Na začátku týden se teploty podle meteorologů mají držet nad nulou. Největší mrazy do Evropy ale dorazí ve druhé polovině ledna.

Silvestrovské oslavy proběhly v České republice při teplotách kolem nuly. Také na začátku roku 2019 ještě mrznout nebude. Pořádně mrznout začne až od druhé poloviny týdne.

V noci z úterý na středu by mělo dojít k ochlazení. Čtvrtek a pátek nás pak čekají mrazivé dny, na víkend by mrazy měly opět trochu povolit. O víkendu můžeme místy čekat také sníh. Ve čtvrtek se nejnižší noční teploty budou pohybovat v rozmezí –3 až –7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi –4 až 0 °C Nejnižší noční teploty v pátek klesnou k –4 až –8 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi –3 až +1 °C.

Brutální mrazy do Evropy dorazí ve druhé polovině ledna. Vliv na počasí v Česku bude mít anomálie v stratosféře nad severním pólem způsob. Uvádí to studie odborného webu Severe Weather, na kterou mimo jiné upozorňuje portál TN.cz. Ve druhé polovině ledna by se teploty podle meteorologického výhledu měly pohybovat kolem –4 až –10 °C. Lokálně a ve vyšších polohách budou mrazy ještě větší. Na přelomu ledna a února se teploty opět mírně zvýší.

Související články

Další články