Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kruté tresty přicházejí: Tálibán bude v Afghánistánu popravovat a za krádeže sekat ruce

Tálibánští bojovníci v Afghánistánu.
Zdroj: profimedia
Tálibán

„Sekání rukou je nezbytné pro veřejnost.” Takový názor má radikální hnutí Tálibán, který v Afghánistánu zavede kruté tresty. Například již zmíněné sekání rukou má být za krádeže, jak informoval agenturu AP ministr vězeňství Núrruddín Turabi. 

Velmi kontroverzní výrok pronesl ministr vězeňství Núrruddín Turabi agentuře Associated Press. „Sekání rukou je naprosto nezbytné pro veřejnost,” oznámil a dodal, že je to podle něj nezbytné pro boj se zločinem.

Ruce se budou v Afghánistánu sekat za krádeže, a pokud někdo spáchá loupež na silnici mezi městy, může mu být useknuta i noha. Ministr uvedl, že kabinet už prodiskutoval, jestli se bude trestat veřejně, nebo ne, a také zmínil postupy, jakými se budou tresty vykonávat.

Kruté tresty

V minulosti už byly v Kábulu případy, kdy byli zločinci vozeni na korbě pick-upu po městě, aby je každý viděl a oni tak byli poníženi. V jiných případech měli například ještě v ústech zatuchlý chleba.

Kromě sekání končetin islámské právo počítá i s dalšími tvrdými tresty. Mezi nimi je třeba bičování nebo popravy, s kterými se také počítá.

Nadvláda Tálibánu

Tálibán postupně přebíral nadvládu nad Afghánistánem v červnu, červenci a na začátku srpna 2021. Dne 19. srpna vyhlásil vznik nového státního útvaru - Islámského emirátu Afghánistán.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy