Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kruté tajemství pohádky Princezna se zlatou hvězdou: Tohle dětem raději neříkejte!

Kruté tajemství pohádky Princezna se zlatou hvězdou: Tohle dětem raději neříkejte!
Zdroj: Československý státní film
+ Další 3 fotografie
Roztomilé říkáanky, princezna s nevinným kukučem, ošklivý nápadník a hodný pan král. Taková je pohádka Princezna se zlatou hvězdou. Jenomže děj je inspirován pohádkou O Kožešince, která je ve skutečnosti plná násilí a incestu!

O co v původní pohádce O Kožešince jde? Hned na začátku tam umírá královna. Ta si ke smrtelné posteli zavolá krále a donutí ho slíbit, že si za další manželku vezme jenom ženu stejně krásnou a zlatovlasou, jako je ona sama. Poté umírá. Když králi skončí smutek, nechá rádce prohledat celé království, ale kde nic, tu nic.

Až se král podívá na svou jedinou dceru. Je čarokrásná po mamince a kromě toho zdědila i její zlatou hřívu. Řekne rádcům, že už nemusí dál hledat, protože si za manželku vezme svoji vlastní dceru! Dívka se samozřejmě brání, a tak dá svému otci na první pohled tři nesplnitelné úkoly. Takové, jaké v naší známé pohádce dala princezna Lada Kazisvětovi.

Musí jí ušít troje šaty – jedny zlaté jako slunce, druhé stříbrné jako měsíc a třetí třpytivé jako hvězdy. Navíc jí prý musí dát kožíšek, do něhož každé zvíře z království věnuje kus své kožešiny. Myslí si, že to její otec nikdy nedokáže, ale on vše splní a prohlásí: „Zítra bude svatba!“

A tak princezna nelení, sbalí saky paky a z království rychle uteče. A dál už příběh pokračuje tak, jak ho znáte. Z malé uprchlice se stane pomocnice v kuchyni, která nakonec oslní krále v jiném království. Najednou vypadá Kazisvět jako docela príma týpek, co myslíte?

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy