Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Kruté tajemství pohádky Princezna se zlatou hvězdou: Tohle dětem neříkejte!

V původní verzi by se k taťkovi takhle neměla.
+ Další 4 fotografie
Roztomilé říkánky, princezna s nevinným kukučem, ošklivý nápadník a hodný pan král. Taková je pohádka Princezna se zlatou hvězdou. Jenomže děj je inspirován pohádkou O Kožešince, která je ve skutečnosti plná násilí a incestu!

O co v původní pohádce O Kožešince jde? Hned na začátku tam umírá královna. Ta si ke smrtelné posteli zavolá krále a donutí ho slíbit, že si za další manželku vezme jenom ženu stejně krásnou a zlatovlasou, jako je ona sama. Poté umírá.

Když králi skončí smutek, nechá rádce prohledat celé království, ale kde nic, tu nic. Až se král podívá na svou jedinou dceru. Je čarokrásná po mamince a kromě toho zdědila i její zlatou hřívu. Řekne rádcům, že už nemusí dál hledat, protože si za manželku vezme svoji vlastní dceru!

Dívka se samozřejmě bránila, a tak dala svému otci na první pohled tři nesplnitelné úkoly. Takové, jaké v naší známé pohádce dala princezna Lada Kazisvětovi. Musel jí ušít troje šaty – jedny zlaté jako slunce, druhé stříbrné jako měsíc a třetí třpytivé jako měsíc. Navíc jí prý musí dát kožíšek, do něhož každé zvíře z království věnuje kus své kožešiny.

Myslela si, že to její otec nikdy nedokáže, ale on vše splnil a prohlásil: „Zítra bude svatba!“

A tak princezna nelenila, sbalila saky paky a z království rychle utekla. A dál už příběh pokračuje tak, jak ho znáte. Z malé uprchlice se stala pomocnice v kuchyni, která nakonec oslnila krále v dalším království.

Najednou vypadá Kazisvět jako docela dobrá partie, co myslíte?

Mohlo by vás zajímat

Další články