Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kruté tajemství filmu Krakonoš a lyžníci: Slavný herec zemřel Troškovi v náručí na place

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
smrt na place
Krakonoš a lyžníci, na první pohled půvabný dětský film o těžkém životě chudých sklářů, novodobém Krakonošovi a zcela novém vynálezu, jakýchsi lyžích. Jenomže natáčení nebylo zas tak idylické, jak si mohli diváci myslet. Jeden z herců zemřel přímo na place a natáčení celého filmu bylo ohroženo, protože ostatní herci nechtěli pokračovat dál v natáčení.

Pro mnohé diváky patří dětský film Krakonoš a lyžníci mezi ty nejoblíbenější. Příjemné prostřední zasněžených Krkonoš, nádherná příroda a důmyslná zápletka, to všechno řadí film Krakonoš a lyžníci mezi ty lepší.

Jenomže film s sebou nese smutné tajemství. Při jeho natáčení zemřel herec Václav Lohniský. Jeho smrt viděl na vlastní oči tehdejší asistent režie Zdeněk Troška, kterému herec zemřel v náručí.

„Vydal jsem se s ním do stráně, on si nesl lyže a já se snažil zprovoznit nefunkční vysílačku. Ještě jsem mu říkal, ať na mě počká, že mu je vezmu,“ zavzpomínal Zdeněk Troška pro ahaonline.cz.

„Těkal jsem očima mezi vysílačkou a místem, odkud se měl pořídit záběr a najednou vidím, že si pan Lohniský lehl do sněhu. Říkal jsem mu, že to není vhodné místo pro odpočinek, ale hned jsem poznal, že něco není v pořádku. Přiběhl jsem k němu a viděl, jak se mu protočila bělma,“ dodal režisér Troška.

Václavu už ale nebylo pomoci. Oblíbený herec prodělal třetí infarkt, který byl tak silný, že se z něj už nevzpamatoval. „Doktoři nám řekli, že by ho nezachránilo ani to, kdyby tam na kopci byl s námi zdravotník,“ smutně řekl Troška.

Související články

Další články