Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kruté osudy hvězd z Jasněnky: Kuklová bojuje s rakovinou, létající švec Jíra skončil na vozíku

Tragické osudy Michaely Kuklové a Jana Potměšila.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák/Tomáš Martínek
Předchozí Další
+ Dalších 13 fotografií
Smutné osudy

Život umí pro člověka přichystat kruté rány, jak na vlastní kůži pocítili hlavní hrdinové z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Švec Jíra Jan Potměšil skončil po nehodě na invalidním vozíku a Jasněnka Michaela Kuklová stále bojuje s rakovinou, jak nedávno uvedla pro redakci eXtra.cz.

O Vánocích nesmějí chybět pohádky a jedna z nich je mezi diváky tak oblíbená, že se na televizních obrazovkách objevuje rok co rok. Jedná se o snímek O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Ačkoli ve filmu dopadne vše dobře a hlavní postavy žijí šťastně až do smrti, všední realita herců je o poznání jiná. Jasněnka Michaela Kuklová bojuje s rakovinou prsu, s jejímiž následky se vypořádává ještě nyní, a švec Jan Potměšil je po těžké autonehodě doživotně upoután na invalidní vozík.


"Stále jsem ještě v léčbě, ale v podstatě ji vnímám jako takovou zajišťující léčbu. Na nádor, který jsem měla, nefunguje chemoterapie, tak se modlím, že funguje hormonální léčba, která bude trvat ještě rok a půl," řekla Michaela Kuklová nedávno pro redakci eXtra.cz, která herečku zastihla na akci, kde se řešila právě prevence proti zákeřné nemoci.

Slavná herečka se diagnózu dozvěděla před třemi lety, kdy jí lékaři diagnostikovali nádor na prsu. Kvůli zákeřné nemoci sice nemusela podstupovat chemoterapii, ale mastektomii, tedy odstranění obou ňader, se nevyhnula. Kuklová se ale prý cítí skvěle, jak na ní je i poznat. Hormonální léčbu zvládá perfektně, je to velká bojovnice. "Mně mozek vůbec nepřipustil s tím malým dítětem variantu, že bych to neměla zvládnout," pronesla princezna Jasněnka, která zmínila i péči o svého nezletilého syna.

Rozhovor s Michaelou Kuklovou:


Švec Jíra skončil na vozíčku

Ani jejímu hereckému kolegovi Janu Potměšilovi nebylo přáno. Pohádkový létající švec má totiž za sebou vážnou nehodu, která ho připoutala na invalidní vozík poté, co se cestou z Ostravy do Prahy vyboural v autě. Stalo se to během období sametové revoluce v roce 1989, kdy studenti a herci jezdili hovořit na demonstrace a debaty s lidmi do regionů. "Zastavila auta a jejich řidiči pomáhali naší osádce. Ptali se jich, kolik nás bylo, oni říkali, že čtyři, ale z auta vytáhli jen tři lidi. Tím čtvrtým jsem byl já. Po chvíli mě našli. Ležel jsem pod autem, které mě přimáčklo," vylíčil pro web nasepraha.cz Potměšil.

"Měl jsem vážné zranění hlavy a šance na přežití prý nebyly moc velké. Lékaři se starali o poranění hlavy, měl jsem však i otok u páteře, který se zvětšoval a způsobil, že nechodím. Z kómatu jsem se probral až v únoru a mohl jsem hýbat jen očima," dodal Jan Potměšil, který je kvůli nehodě doživotně upoután na vozíku.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy