Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Kruté dětství hvězdy filmu Musíme si pomáhat: Sestra mu zemřela před očima

+ Dalších 10 fotografií
Kruté dětství
Slovenský herec Csongor Kassai (46), kterého před dvaceti lety proslavil film Musíme si pomáhat, v srdci nosí už od dětství ohromnou bolest. Představitel mladého Žida, kterého před nacisty zachrání Bolek Polívka (70), se musel dívat na smrt své milované sestry (†5). Zabránit tomu, aby zemřela, však nedokázal a ani nemohl...

Ve válečném dramatu Musíme si pomáhat ztvárnil židovského uprchlíka, Csongora Kassaie si ale pamatujete třeba jako Lucifera z pohádky Čert ví proč. Málokdo už tuší, s jakou bolestí se musel sympatický slovenský herec vypořádat.

Ve čtyřech letech Kassai na vlastní oči viděl, jak mu umírá milovaná sestra (†5). „Doma jsme trávili jarní prázdniny. A i když byl únor, bylo celkem hezké počasí. U sousedů jsme hráli na honěnou. Vybavím si, že sousedka větrala peřinu, pak ji dala na zábradlí. Sestra ji totiž poprosila o sklenici vody. Zřejmě byla děsně studená a jak to rychle vypila, dostala křeč do srdce,“ svěřil tragickou událost týdeníku Téma.

Bohužel se ale nedalo nic dělat. „V té chvíli padla na zem a už se nezvedla. Se mnou na to koukalo dalších pět dětí. Vedle bydlela zdravotní sestřička, která přiběhla, aby jí mohla dát masáž srdce a umělé dýchání. Odvezla ji do nemocnice," dodal Csongor s tím, že ani lékaři už sestřičce život zachránit nedokázali.

"Přišel jsem bez ní domů oznámit babičce, že sestra asi umřela. Do smrti budu mít před sebou ten babiččin výraz. Pak přišli domů rodiče, z práce si odskočili na oběd a místo toho okamžitě odjeli za sestrou… Nikdy jsem se mámy neptal na podrobnosti, ale muselo to být něco příšerného,“ uzavřel herec, jenž se pokusil z kruté události z dětství vypovídat v divadelní hře Bouře.

Mohlo by vás zajímat

Další články