Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Krutá zkouška psychiky: Pašeračka Tereza H. se po 28 stáních usmívá jen naoko

Zdroj: archiv
+ Dalších 91 fotografií
Pašeračka Tereza H. byla zadržena před půl rokem v Pákistánu za pašování drog a po takové dlouhé době není znám verdikt. Takto vleklý soudní proces je velmi náročný na psychiku a celkový organismus osoby. Tereza H. však tento kolotoč jednání zvládá celkem obstojně, bohužel však jen na první pohled...

Jedenadvacetiletá blondýna Tereza H., původem z Uherského Hradiště, byla zadržena 10. ledna 2018 na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhauru, když se snažila propašovat 9 kilo heroinu.

Ani po půl roce není zatím známo konečné rozhodnutí. Tereza H. se však na jednom z posledních videí usmívá a zdá se, že vězení její psychiku moc nepoznamenalo. Takový dlouhý proces a celkově podmínky v pákistánském vězení jsou velmi náročné. Málokdo by takový nápor na celkový organismus dal. Pro web Blesk.cz o psychice promluvil psychiatr Jan Cimický. „Nejistota je pro člověka velmi chorobná,“ říká Cimický.

Je ale vidět, že Tereza H. má poněkud tuhý kořínek a jen tak něco ji nerozhází. S velkou pravděpodobností však pašeračka celkový stres skrývá jen za svou maskou, kterou ukazuje v médiích. Z výzkumů je známo, že traumatické a dlouhovleklé problémy se dříve či později projeví na lidské psychice.

Tereza H. se snad brzy dočká konečného verdiktu a zbaví se snad nadměrného psychického vypětí.

Související články

Další články