Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Krutá zima udeřila: Mráz a sněhová kalamita působí problémy v dopravě

Krutá zima udeřila: Mráz a sněhová kalamita působí problémy v dopravě
Zdroj: Pixabay
UPOZORNĚNÍ
Českou republiku sužuje sněhová kalamita a nepříjemný mráz, před čímž varovali meterologové. Doprava stagnuje, dálnice D1 byla v noci na řadě míst zavřená. Hromadná doprava se na řadě míst komplikuje, dopravci varují, aby si lidé na webových stránkách jednotlivých dopravců před cestou zkontrolovali, zda je jejich spoj v provozu.

Českou republiku zasypal sníh, před kterým meterologové varovali. Od nedělního večera do pondělního rána bylo očekáváno 15 až 20 centimetrů sněhu. Na jihu země, především na Moravě, upozorňovali na extrémně nebezpečnou ledovku. Celá plejáda míst po republice se potýká s problémy v dopravě.

V noci na dnešek byla například dálnice D1 na řadě míst uzavřena. Dle informací z Národního dopravního informačního centra se provoz zastavil na 52. kilometru ve směru do Prahy, a to na půl hodiny. Za sjezdem na Trhový Štěpánov byla dálnice zablokována vzpříčeným kamionem, který uvízl ve sněhu. S uzavírkami se potýkala dálnice i na Vysočině. Směrem do Prahy byly v noci problémy i na 75. kilometru a 101. kilometru, směrem na druhou stranu pak na 93. kilometru.

Sníh komplikuje i provoz vlaků. Dle informací na webu Českých drah nejezdí například osobní vlaky mezi Prahou a Benešovem nebo na Kolínsku. Problémy jsou i u Přelouče nebo v Pardubickém a Libereckém kraji.

Podle webu Pražské integrované dopravy se s komplikacemi potýkají i příměstské autobusy. Provoz více než desítky linek je zastaven – jedná se o linky, které spojují Prahu s Kostelcem nad Černými lesy a s Novým Knínem. Řada dalších linek může být značně omezena na provozu. Počítejte tak s výrazným zpožděním.

Dopravci doporučují, aby si lidé před cestou zkontrolovali, zda je jejich spoj v provozu bez komplikací. "Prosíme, než vyrazíte na zastávku, podívejte se na aktuální odjezdy spojů," apeluje Dopravní podnik hlavního města Prahy na svých sociálních sítích. "Námraza na troleji, zaváté výhybky, to jsou největší komplikace dnešního rána," píší České dráhy na svém Twitteru.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy