Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Krutá vražda miminka u břehu řeky Ohře: Novorozenec měl ústa, nos a oči přelepené izolační páskou

Zdroj: Profimedia
KRIMI
Před Vánoci byl v Karlových Varech u břehu řeky kolemjdoucími nalezen zavražděný novorozenec. Bylo to krutým způsobem. Kriminalisté zadrželi podezřelou třiatřicetiletou cizinku, jeho matku, která byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dítěti mladším patnácti let. V tiskové zprávě to dnes uvedl Jakub Kopřiva, krajský policejní mluvčí.

Pár dní před Vánoci, v noci 21. prosince 2020, cizinka porodila v pokoji karlovarského ubytovacího zařízení holčičku. Dítě později zabalila do ručníku, vložila ho do igelitového pytle, který strčila do tašky.

Podle zprávy policie byla holčičce po porodu vložena do úst utěrka. Ústa, nos a oči měla přelepené izolační páskou. Kolem krku mělo pak dítě omotaný a utáhnutý pupečník.

Tělíčko našli pejskaři

Třiatřicetiletá novopečená maminka nechala tašku s dítětem několik hodin na pokoji. Pak ji odnesla k cyklostezce od Chebského mostu k Ostrovskému mostu na pravém břehu řeky Ohře, kde ji podle policistů odložila u stromu v křovinatém porostu nad železniční tratí a řekou Ohří. Tělíčko tam druhý den ráno našli pejskaři.

Podezřelé ženě hrozí při prokázání viny vězení na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest za zvlášť závažný zločin spáchaný na dítěti mladším patnácti let.

Denik.cz uvedl informaci, že by mělo jít o cizinku z Lotyšska, která pobývala na jedné z ubytoven v Karlových Varech. Kriminalistům měla být nápomocná genetika, vzorky odebrané z tělíčka mrtvého novorozence. Díky tomu se podařilo zjistit DNA, což je v kombinaci s dalšími indiciemi přivedlo až k obviněné.

Související články

Další články